Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül és hol csinálna...

Mennyibe kerül és hol csinálnak lézeres szemműtétet? Mindenkinek lehet, veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a lézeres műtét nem (elsősorban) pénzkérdés, inkább attól függ, hogy bizonyos műtétek elvégzésére kidolgozták-e már a lézeres "variációt" (bocs' nem tudok jobb szót), vagy nem.

Persze biztosan van annyi köze a pénzhez, hogy képes-e minden kórház stb. megvásárolni a műszert, és kiképezni a szakorvosokat annek használatára.


Pécsi klinikán (ha jól emlékszem) szürkehályog eltávolításánál csinálták a tesómnak lézerrel, és nem fizetős műtét volt, hanem TAJ-kártyás.

2011. júl. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bix ***** válasza:

első: látáskorrigációt viszont tb nem támogat, úgyhogy eléggé pénz kérdése...


kérdező: nekem a margitszigeten csinálták egy klinikán, focus med néven fut. a vizsgálat ingyenes, ott megmondják hogy tudnak e veled kezdeni valamit vagy sem. veszélyes ahogy bármi az életben, főleg attól függ hogy milyen eljárást választasz.


a prk kevésbé para, és olcsóbb is, az szemenként hullámfront vizsgálat nélkül 115k de akkor már érdemes hf-el, ami 134...


nekem intra lasik volt ott, az "picit" húzósabb, 237k/szem... itt felvágják körbe a szaruhártyát, felhajtják, majd alatta lézerrel megcsinálják a felületet, visszahajtják a hártyát, és vége. ebben van némi kockázat, amíg újra össze nem forr az adott szemüvegben kell aludni, nem szabad dörzyölni, viszont én este azzal már tv-t néztem, és egy hetet estem ki melóból, míg kolléga egy hónapig szenvedett hangoskönyveken prk után.


nekem nagyon bejött, közel tökéletes a látásom, este azért néha vannak anomáliák, túl nagyot tágul a pupillám sötétben, és a lézerrel megdolgozott határon is túl megy, akkor kicsit életlenebb a látásom, de nem vészes, vezetni is simán tudok akkor is.

2011. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm most vizsgáltatta még magát, Bp-en, a vizsgálat ingyenes volt, ott megmondták,lehet e vagy sem,és neki a két szemére 250ezret mondtak.
2011. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!