Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hétvégén lányomat fogorvosi...

Hétvégén lányomat fogorvosi ügyeletre kellett vinnem, felhívtam őket, hogy mehetünk e? Igen de fizetni kell mert a város nincs szerződésben a mienkkel. Elkérték a Taj kártyát, kihúzták a fogát. Amint végzett az orvos, közölték hogy 6000 ft.

Figyelt kérdés
Nem kellett volna számlát adniuk, mellé betegellátási lapot,hogy milyen ellátásban részesült?14 év alattinak nem ingyenes az ellátás?Minek a Taj kártya ha fizetni kell?
2010. máj. 11. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ott,tőlük megkérdezeted?
2010. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De kellett volna. Mindenképpen kellett volna kapnod erről valami papírt. Amúgy szerintem is ingyenes gyereknek a foghúzás bármelyik sztk-ban. Jó kis doki. Szerintem legalább írd ide a nevét, hogy mindenki tudja. Megérdemli.
2010. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

HA területileg nem oda tartozik akkor elképzelhető hogy fizetni kell.

A foghúzás a felnőtteknek is ingyenes

2010. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ha területileg nem tartozik oda az ingyenes ellátás mindenhol ingyenes....a sürgősségi ellátás meg pláne....legközelebb nem kell fizetni, kérj áfás-számlát, ha fizettetni akar, most meg panaszold be a betegjogi képviselőnél és az apehnál
2010. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Számlát nyilvánvalóan kellett volna adniuk, akkor kellett volna szólni, hogy mért nem adtak. Ha magán rendelő, amely nem áll szerződésben a TB-vel, akkor kortól függetlenül fizetős, hiszen ők is pénzből élnek, mért dolgoznának ingyen. Betegellátási lapot illett volna adniuk, ennek hiánya esetleg a számla hiányával áll összefüggésben. A TAJ kártyához pedig semmi közük ez esetben, én nem is adtam volna oda, valószínűleg visszaélés céljára kell, arra a számra felírnak TB támogatott gyógyszereket, esetleg máshol elvégzett kezeléseket, aminek a TB térítését felveszik.
2010. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!mindenképpen tegyél panaszt, mert jogellenesen jártak el, de lehet, hogy az önkormányzat egészségügyi osztályánal kellene, mert a dokik nagyon védik a mundér becsületét. értem ezalatt a betegjogi képviseletet..ne hagyd az esetet szó nélkül semmiképp.

üdv.

2010. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez a rendelő Kiskunhalason van. Dr. Bogdán Gusztáv

Miután hazaértünk férjem felhívta Őket de nem kapott érdemleges választ. Írom a leveleket az OEP-nek és az APEH-nak.Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 11. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem magánrendelő,és akkor természetes hogy kért pénzt a doki
2010. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

helyes! drukkolok Nektek, valamelyik csak meghúzza a fülét

a drága doktorbácsinak.

üdv.

2010. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A halasi kórház ügyeletén lett volna ingyenes
2010. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!