Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi ennek a neve? S okan kell...

Mi ennek a neve? S okan kell játszani és van benne egy vagy több gyilkos, rendőr és orvos. A város alszik, addig a gyilkosok megölnek valakit. Aztán a rendőrök megvádolnak vkit. Aztán mindenki felkel a meggyilkoltat kivéve stb.

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 20:41
 1/4 anonim válasza:

Maffiara emlekszem. Leirom, hogy en hogy emlekszem a szabalyokra, bar nem biztos, hogy a valasztasoknal a mennyi szemely jelolnek meg a szereplok. Lehet Cattani tobbet, de ez fugg a jatekosok szamatol is.

Tobben jatszak. Papirra felirjatok a jatekosokat, es mindenki huz belole, igy osztodnak ki a szerepek (Cattani felugyelo-1, maffia-3, de lehet tobb es kevesebb is, orult-1, meselo-1, ot nem lehet bantani, lakosok- maradek).

A meselo, o vezeti a jatekot.

Elalszik a varos, majd felkel a maffia. Megolnek egy kozosen kivalasztott embert, akirol azt hiszik, hogy o Cattani felugyelo. Elalszik a maffia, majd felkel az orult es csonkit. Ramutat egy szemlyre, es megmutatja, melyik testreszetol szabaditja meg: kez- tovabb nem szavazhat az a szemely, szaj (nyelv)-nem beszelhet,ervelhet. Elalszik az orult, felkel Cattani felugyelo. Kivalaszt egy szemelyt, akirol azt hiszi, hogy o a maffia. Elalszik Cattani, felkel a varos. A meselo elmondja kit olt meg a maffia- o mar ebben a korben nem jatszhat, kit csonkitott meg az orult- korlatozva van

es kit valasztott Cattani felugyelo, fel kell fednie kiletet. Ezutan elkezdenek a jatekosok vitatkozni, hogy ki lehet a maffia es kiszavaznak egy embert. A jatek akkor er veget, ha kiesik az osszes maffia- ekkor a varos es Cattani felugyelo gyoz, vagy ha Cattani meghal, mert akkor a maffia gyoz.

Lehet nem teljes, vagy vannak elteresek az eredeti jatektol, de tobb, mint 10 eve jatszottam. Remelem azert tudtam segiteni, es ertheto amit leirtam ;)

2010. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ezt csak "gyilkosos"-nak ismerem (:
2010. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, szilveszteri buliban ezt fogjuk játszani :)
2010. dec. 27. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Wikipedián fent van:

[link]

2021. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!