Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elutasíthatja az orvos azt a...

Elutasíthatja az orvos azt a kérésemet, hogy táppénzre vegyen az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Tanárként dolgozom (általános iskola+gimnáziumi rész).

Pár hete voltam itthon táppénzen egy hétig, mert lázas voltam, köhögtem, rossz volt a közérzetem.


Bár kiírt egy hét után, valójában azóta sem hevertem ki rendesen. Pénteken pl. óráról mentem ki, mert annyira köhögtem, hogy hányingerem lett. Hétvégén, mivel nem kellett annyit beszélnem, illetve nyugalom volt, jobban éreztem magam. Éjszaka jobban fulladtam, de napközben elviselhetőbb volt. Ma ismét bementem dolgozni. De a második órában megint ki kellett jönnöm óráról, annyira köhögtem.

Próbáltam már gyógynövényes szereket, köptetőt és köhögéscsillapítót is. Persze nem egyszerre, hanem az elmúlt időszakban külön-külön, mióta visszamentem dolgozni, de nem érzem, hogy bármelyik is használna.


Ha holnap du. elmegyek a háziorvoshoz, hogy megkérjem írjon gyógyszert ÉS vegyen táppénzre, mert így lehetetlen tanítani - Három szót mondok és percekig köhögök. Rohamokban is jön, akkor hányingerig is akár. - akkor táppénzre kell vennie? Vagy megtagadhatja a táppénzre vételt?


Nem szoktam táppénzen lenni, de most már nem bírom így, mert éjszakánként sem tudok eleget aludni a köhögéstől, stb.


2017. márc. 20. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Carragher_x ***** válasza:

"megtagadhatja a táppénzre vételt".

A háziorvosod nem tagad meg semmit és olyan sincs, hogy táppénzre "kell" vennie. Vagy úgy ítéli meg, hogy munkaképtelen vagy és a gyógyulásod érdekében otthon kell maradnod vagy úgy, hogy munkaképes vagy. Az elmondottak alapján egyébként nem vagy munkaképes állapotban.

2017. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1


Majdnem 30 éves vagyok. Nem szívesen jövök táppénzre, éppen ezért is dilemmázok. De már a köhögés készít ki.


#2

Az a probléma, hogy a háziorvosunknak a hozzáállása kb ez: meg vagy fázva, nincs lázad, kapsz gyógyszert köhögésre és mehetsz dolgozni.

Nem érti meg, hogy a hangomra szükség van, és a gyerekek nincsenek arra tekintettel, hogy halkabban kellene lenniük. Illetve a szakomat nem lehet anélkül tanítani, hogy ne beszélnék. Lehetne, de akkor nem lenne olyan hatásfokú.

2017. márc. 20. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!