Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtét után...

Niceszisz kérdése:

Orrsövényferdülés műtét után mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Orrsövényferdülésem van és műteni kell. Műtét után mikortól végezhetek fizikai munkát?

Feldagad az orrom ? És ha igen meddig?

Nem akarom hogy nagy orrom legyen :)

Mennyibe kerül maszekon egy ilyen műtét?

Köszönöm

25/L



2017. márc. 17. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, én 23 voltam mikor megműtöttek. A műtét után pár órával ki is vették az orromból a "tömést" amit a műtétnél beleraktak vérzés ellen. Ez után már semmi nem látszott az orromon, szóval nem volt feldagadva meg semmi. Még majdnem egy napig folyt belőle ilyen váladék.

Kaptam orrcseppet, meg valami krémet. Egy hetet voltam otthon, a doki azt javasolta hogy két hétig ne végezzek fizikai munkát és kerüljem a hajolást, erőlködést.

Ami nekem rossz volt még, hogy az elején csak hanyatt fekve tudtam feküdni, mert egyébként ha megnyomtam az orrom az fájt.

Árat nem tudok, nekem a Péterffyben csinálták.

2017. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1


Nem én írtam ki a kérdést, de éppen erre készültem, amikor belépve a kategóriába, megláttam ezt.


Nekem is volna egy kérdésem:

Hogyan zajlott maga a műtét? Altatásban vagy helyi érzéstelenítésben? Milyen mégis? Utána meddig kell benn maradni?

Én nagyon félek ettől.

2017. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Felnőtteknek nem szokták, de nekem altatásban csinálták, mert nagyon paráztam, igy nem emlékszem semmire. A kórteremben az ágyamban ébresztettek, mikor kitoltak a műtőből. Utána még pár órát aludtam. Utána rögtön ehettem, ihattam.

Másnap délelőtt engedtek haza.

2017. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Köszi a választ!

Valószínű, hogy ha oda kerül a sor, nekem is altatásban lesz. Ugyanis nagyon parázok tőle. Évek óta "készülök" rá, aztán inkább mégse. Pedig fontos volna helyretenni, és nem pusztán "esztétikai" okokból, hanem eü.-i miatt.

2017. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem elég friss az élmény. 30 éves férfi vagyok.


Operáció altatásban zajlott, gyors és fájdalommentes volt. Helyi érzéstelenítést csak mazochistáknak ajánlom akik végig akarják élniműtétet. 1 óra szokott maga a műtét lenni, utána fel is ébresztenek. Nekem volt egy kis kavavar - 2 órát voltam bent.


Tamponnal az orromban ébredtem, nem fájt ébredéskor. Tamponból szilikonost kaptam, amiből szépen lassan jött kifelé a váladék. Orvos elmondása szerint ez kevésbé fáj mint hagyományos. Tampon két napig volt benne, kiszedés után engedtek haza. Amikortól kiment fájdalomcsillapító operáció embertpróbáló két nap volt. A tampon feszíti az orrüreget és az én esetemben műtét miatti sokktól és fájdalomtól aludni is alig tudtam (1 órás alvások az se sok).


Amikor kiszedték a kb 10 centis tamponokat, sokkal jobb lett elmúlt a feszítés. 1 nap nyugi volt, utána belázasodtam. Kiszedés után vérzett, váladékozott és egy napra rá hegesedett be teljesen. Orron át lélegezni tampon kiszedés után 2-3 nappal tudtam.

Egyelőre itt tartok.

2017. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tibisugi ***** válasza:
100%
Hali mindenkinek! Én szintén frissen átesett vagyok. Május 3-án műtöttek a Budai Irgalmasban. a Műtét helyi érzéstelenítéssel történt, ami kb 50 percig tartott. A véső kicsit extrém volt, de a dokim a legelején azt kérte tőlem hogy csukjam be a szememet, és csak akkor nyissam ki amikor ő azt mondja. A műtét végéig elfelejtett szólni :D Mióta megtörtént a műtét (harmadik napja) egyetlen fájdalomcsillapítót sem kellett még bevennem. Nekem összesen 2 dolog volt ami úgymond extrém volt.
2017. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tibisugi ***** válasza:
100%
Hello mindenkinek! Nekem 3 napja volt orrsövény műtétem, helyi érzéstelenítéssel. A Budai Irgalmasban csinálták. Nekem 2 dolog volt ami extrémnek számított. Egyik az hogy a szám kegyetlenül ki volt száradva. A Másik pedig mikor a tampont vették ki. Műtét utáni első napon kiszedtek egy adag tampont. Én annyira féltem tőle hogy potyogott a könnyem... Másnap reggel kiszedték a maradékot is. Baromira hosszú időnek tűnt mire kiszedték őket. Ez sem fájdalmas volt, hanem nagyon fura érzés... Második napja vagyok itthon. Semmi stressz, emelés, hajolás, fizikai meló. Szigorúan csak pihenés és az orrom kenése a kenőccsel! Én azt mondom, hogy azok alapján ami az interneten le van írva, hogy milyen fájdalmas az egész, azok alapján vagy nagyon megúsztam az egészet, vagy pedig csak paráztatják az embereket! További jó egészséget és gyógyulást mindenkinek! Tibi 36 év
2017. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!