Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő alatt lehet megszok...

Haggaimester kérdése:

Mennyi idő alatt lehet megszokni az ápolással járó feladatokat?

Figyelt kérdés
Ápolónő szeretnék lenni, és az első nap után megijedtem a légkörtől és a tisztázással, ellátással járó munkafolyamatoktól. Mikor múlik el ez a kezdeti sokk?

2017. márc. 23. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Amint olyan osztályra kerülsz ahol szeretsz is dolgozni.

Az "ápolónő" egy nagyon szép gyűjtőfogalom, azokra akik betegekről gondoskodnak, de ez nem megy minden feltétel nélkül, hisz mi is csak emberek vagyunk. Teljesen normális ha valahol nem érzed jól magad.

Onnan fogod tudni, hogy jó helyen jársz, hogy nem sokkot fogsz érezni, hanem izgalmat és tudásvágyat. Mindenkinek más fekszik. Én pl az onkológiát, a szülészetet és a sebészetet illetve a traumatológiát szeretem, de semmi pénzért nem tudnék pl kardiológián dolgozni. Nem tudom miért, de nem fekszik nekem, nagyon távol áll tőlem. Majd nálad is kialakul, hogy mi áll közelebb hozzád és mi az amit szívesen csinálsz.


27/N (gyermekápoló)

2017. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de valójában arra gondoltam, hogy független az osztálytól. Magát az ápolást mennyi idő megszokni. A légkört, a beteg embereket, a pelenkázásukat stb.
2017. márc. 23. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát magát a légkört... Passz. Én tanuló koromban segédápoló voltam 8 hónapig. Hát az a 8 hónap kellett is, hogy megszokjam a légkört (pedig tényleg szívesen csináltam), de szerintem ez változó. Van akinek több, van akinek kevesebb és van aki sosem szokja meg és inkább szakmát vált. Egyébként azt a legnehezebb felismerni, hogy mégsem neked való a szakma, úgyhogy erre oda kell figyelni.
2017. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi. Idős otthonba kezdenék mint segèd ápoló ami főként tisztázás, etetetés lenne. Remélem felveszem majd a légkört. Mindenki azt mondja egyébként,hogy természetes amit érzek most, de olyan nehéz még elképzelni,hogy ennyit tud az ember majd idomúlni a feladathoz. Írigykedve nézem a profi ápolókat aki szemrebbenés nélkül rutinból megcsinálnak mindent.
2017. márc. 23. 18:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Na vegül egy 3-4 het alatt megszoktam.Aztan meg csak egyre jobb lett minden honappal.Köszi.
2020. júl. 4. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!