Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt tényleg megtehetik az...

Ezt tényleg megtehetik az orvosok?

Figyelt kérdés

Ma dél körül ömleni kezdett a vér az orromból. Mire odaértünk a kórházhoz (ami volt egy minimum 20 perces út) nagyon sok vérem elfolyt, de szerencsére már kezdett lecsillapodni mire odaértünk. Gyorsan be is jelentkeztünk a fül-orr-gégészethez, ahova 5 perc múlva be is hívtak.


Nos mielőtt leírnám hogy mi volt odabent, leszögezném hogy háromszor sütötték el az orromat, de már nem emlékszem/emlékeztem hogy milyen volt csak arra hogy nem használtak érzéstelenítőt és hogy nagyon borzalmas volt.


Szóval bementem, és két nő volt ott, az asszisztens és az orvos. Leültettek, adtak egy zsebkendőt hogy fújjam ki az orrom, természetesen ettől úgy kezdett ömleni a vér mintha dézsából öntenék. Felmérte hogy mi a helyzet, és miután nagyjából elállította a vérzést, azt mondta hogy el kell sütni. Én meg már ösztönösen mondtam hogy jaj ne csak azt ne, de akkor már kapcsolta is be a gépet. És itt jönne igazából a kérdésem: Az orvos elsütheti úgy valakinek az orrát hogy nem használ érzéstelenítőt? Mert ezt a kínok kínja átélni hatszor egymás után.


Köszönöm szépen a válaszokat.



2017. márc. 28. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mint a mellékelt ábra mutatja megteheti, mellesleg az rohadt messze van a "kínok kínjától".
2017. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha szerinted ilyen jó érzés, akkor remélem lesz benne részed. :)
2017. márc. 28. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Tipped az érzéstelenítésre?

Szúrás? Jobban fájt volna, mint az égetés.

Feszíni? Visszafolyt volna a vérrel együtt, nulla hatás.

2017. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos közvetlenül az elsütés előtt már szinte nem is folyt (de ezt le is írtam) szóval én egy lidocain sprayt simán eltudtam volna képzelni
2017. márc. 28. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem fújtak be sprayt , úgy semmi nem fájt komolyan. De nekem vAlami szerrel kente be , ilyen vattára ment belőle.
2017. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:
Ha tudod, hogy ilyenek, vegyél be előtte két szem Algopyrint, nekem az elég jól szokott használni. Sajnos az egész országban több helyen ez a helyzet, hogy spórolnak.
2017. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Na, álljunk meg egy polgári szóra! Itt nem spórolásról, hanem ésszerűségről volt szó. Az orr, vagy a gége érzéstelenítése sok veszélyt rejt magában, és utána megfigyelés szükséges, amíg kimegy az érzéstelenítő hatása. Nem tehetnek ki felesleges kockázatnak, mert ők ütik meg a bokájukat.
2017. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint az előbb kiderült, az egyik kedves válaszolónál is használtak érzéstelenítőt, sőt most még tüzetesebben átnéztem az interneten és ott szintén azt találtam hogy kellett volna helyi érzéstelenítés. Szóval azért lehet hogy azzal jobban kibírná az ember...
2017. márc. 29. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is megéltem ezt a helyzetet, de simán ki lehetett bírni, de nem mindenki egyformán boldogul a fájdalommal.
2017. ápr. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!