Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül egy neurológiai...

Krisztina Antal kérdése:

Mennyibe kerül egy neurológiai vizsgálat egészségügyi biztosítás nélkül?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy külföldi vagyok, de eljutottam arra a pontra hogy itt, Romániában, senki se tudja mi bajom. Ajánlottak egy nyíregyházi professzort, és jó lenne tudni mennyibe kerülhet egy vizsgálat ott. Leleteim megvannak itt, bár román nyelven, MR, CT, vérvizsgálatok, minden amit az itteni orvosok szükségesnek láttak.

2017. márc. 31. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem orvosa/kórháza válogatja, inkább telefonálj be a lehetséges helyekre.
2017. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Románia Eu-tagállam?
2017. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első komment, természetesen le kell majd egyeztetnem a kórházzal a dolgokat, mielőtt beállítok, de egy hozzávetőleges árra lennék kíváncsi előtte.

Kedves második komment, az Európai államok nagyrésze EU tagállam, Románia 2007 óta. Kivéve például Svájc és Norvégia, akiknek még eszükben sem áll belépni.

2017. ápr. 1. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kórházban dolgozom és sajnos az elsőnek igaza van: kórháza válogatja. Sajnos emiatt előzetes becslést is nehéz mondani, mert van amelyik kórház 3-as szorzóval dolgozik, van amelyik 15-el és van amelyik akár 30-al is, ergo iszonyatosan eltérhetnek az árak.

Amit az egyik megcsinál 150 ezerért, azt a másik 1,5 millióért, ami nagyon nem ugyanaz.

2017. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3: Akkor a romániai biztosításod érvényes az összes EU-tagállamban, csak meg kell érdeklődni, milyen ellátásokat fedez.

Mert jogilag közös az EU szociális ellátási rendszere.

Kormányhivatalban érdeklődj erről, vagy betegjogi képviselőnél, vagy az EURES munkaügyi központban!

2017. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legtöbb kórháznak fent van a neten, nyilvános a térítési díj szabályzata (vagy annak kellene lennie).
2017. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!