Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Dalacin helyett flektor por?

Dalacin helyett flektor por?

Figyelt kérdés
Van 2 bölcsesség fogam amit kifognak húzni,az egyiket úgy fogják felvágni mert nincs kinőve teljesen,de gyulladásban van mindkettő.Írtak fel dalacin antibiotikumot viszont már csak itthon vettem észre,hogy ez kapszulás gyógyszer amit én sehogy se tudok lenyelni :( sosem tudtam lenyelni az ilyen gyógyszereket.Az lenne a kérdésem,hogy nem e helyettesíthetném flektor porral?
2017. ápr. 4. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapszula, kajával együtt lemegy
2017. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem jó lesz a flektor is
2017. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy sem ment le :/ csak ráharaptam és olyan irgalmatlan keserű,hogy majdnem kihánytam amit megettem addig.Sokmindennel próbáltam már,de annak meg nincs értelme,hogy dobáljam kifele a gyógyszert mert nem megy le,nem tudok mit csinálni.Ezért kérdeztem,hogy helyettesíthetem e flektorral inkább,hogy lemwnjen a gyulladás
2017. ápr. 4. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. A Flector nem antibiotikum,"csak" gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító gyógyszer.Márpedig ha bakteriális gyulladás van a fogadnál,arra antibiotikum kell. Kérjél a Dalacin helyett mást.
2017. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom mar regi kerdes de amit a kerdezo irt butasag.

A dalicin egy antibiotikum nem fog egybol olyan hatast kifejteni hogy elmulik a fajdalom. Az antibiotikumot kuraszeruen kell szedni hogy idore levigye a gyulladast, elpusztitsa vagy minimalizalja a bakteriumokat azaz hogy levigye a gyulladast. A kurat az orvos irja elo, es csak is az szedheti az adott antibiotikumot akinek fel van az irva. A flector port akkor veszed be mikor faj valamid. Tehat egy elegge magas hatoanyagu fajdalomcsillapito. Nem fogja a baktériumokat elpusztitani a flector es véglegesen megszüntetni a fajdalmat arra az antibiotikum kepet az orvosi kezeles egyuttesevel(!) Egyik gyogyszert sem helyettesitheted a masikkal.

2022. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!