Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gasztroenterologiara megyek...

Gasztroenterologiara megyek jovo hónapban, verkeppel es hasi uh eredmennyel kell mennem. Ezeket hol csinaltassam?

Figyelt kérdés

Hasi fajdalom, rendszeres hasmenes (glutenerzekenyseg gyanuja/IBS) miatt adott beutalot a haziorvosom. Kertem idopontot a gasztroenterologiara, kaptam egy honappal kesobbre es azt mondtak, a háziorvostól kérjek vervetelt illetve hasi UHt. De o meg semmi ilyesmit nem említett,hogy vinnem kene, csak mondta hogy menjek be a klinikara majd es kesz.

Akkor most hova forduljak?

Meg a belgyogyon azt mondtak, ehgyomorra menjek, szerintetek egybol gyomortukrozest is fognak csinalni?:( ugy tudom esetleg verbol is lehetseges kimutatni , de ugye gondolom a sima vervetelnel ezt nem nezik.. akkor a gasztroenterologian majd masodszorra is leveszik? Elegge ossze vagyok zavarodva.

Elore is koszonom szépen 21L


2017. ápr. 12. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit a klinikán mondtak. Házidoki ír beutalót hasi uh-ra meg vérvételre. Egyelőre csak általános dolgokat néznek meg, ha kell speckó vizsgálat, azt majd a továbbiakban ők intézik. egyből meg biztos nem fognak tükrözni.


Kérjél nagy rutint a laborhoz, abban azért sokminden benne van.

2017. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt:) de ha nem tukroznek miert mondtak hogy teljesen ehgyomorra menjek?:( mert pl tudom hogy ultrahanghoz ugy kell, de azt elotte megcsinaltatom, szoval nem annyira ertem :(
2017. ápr. 12. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kort en is megjartam, ugyanezekkel a tunetekkel.

Hasi UH-ra es vervetelre kerj a haziorvostol beutalot.

A gasztroenterologis nem tudom mit fog veled csinalni, nekem annyi volt, hogy leultetett egy szekre, megnezte a papirjaimat, es hazakuldott, hogy talaljam ki mitol vagyok ideges, mert nekem tuti nincs semmi bajom...aztan ha nagyon ragaszkodom hozza, akkor menjek vissza 3 honap mulva egy negativ colonoscopiara...

A hasi UH-t persze magan rendelesen csinaltattam, mert adott a haziorvos beutalot ugyan, de ofa kesobbre kaptam idopontot mint a gasztroenterologiara, pedig oda is 1,5 honapot kellett varnom.

De a haziorvosm kb ugyanugy nem fogkalkozott a tuneteimmel, tehat vegul mindenhova maganhoz mentem.

(Eleg szar a rendszer ebbol a szempontbol...dolgoztam mindekozben, fizetem a TB-t, de idopont nincs vizsgalatra, vagy csak majd 2 honap mulva, igy tokolhattam a magan rendekeseken...)

Etelintolerancia tesztet is magmnak csinaltattam, mert nem volt senki hajlando glutenerzekenysegre, vagy laktoz stb erzekenyseget, allaergiat sem vizsgalni, pedig gyerek koromban erzekeny voltam a tejfeherjere. Szoval azt sajnos nem tudom, hogy a gluten erzekenysegre kinek kene adnia es milyen beutalot (az alap haziorvosi labor beutalon nincs ilyen, es haziorvos talan nem is tud ilyet kerni) de normalis esetben eloszor verbol neznek ellenanyagot, es ha gyanus, akkor van tovabbi vizsgalat, szovettan.

Nem tartom valoszinunek, hogy rogton tukroznenek, vagy ilyesmi. Max megnyomkodjak a hasad itt-ott.

Nah, ha sok-sok kitartast kivanok, es mielobbi gyogyulast!

2017. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ételtolerancia vérteszt az önköltséges, ha tetszik, ha nem. Kb 1200 fajta teszt létezik, és közülük van 40000.- ft os is. Amíg csak valamilyen gyanú van ( nem vagy beteg, csak a hasad megy), a háziorvos véleménye alapján elmész önköltséges vérvizsgálatra egy Symtec ( remélem jól írtam) laborba, ahol megállapítják a betegséged tényét ( 6000.-) ft. Innentől kezdve megállapítottan beteg vagy és a további kezelések sztk ra mennek. E nélkül még a gasztroenterológus sem tud csinálni semmit. Mire kezeljen?
2017. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat nektek is!

#3 Neked végül kiderült a probléma forrása? En is attol felek,hogy kesobb kapok idopontot vervetelre es hasi uhra mint gasztroenterologushoz..

En egyebkent most elhagytam a glutent, egy hete. Tudom hogy befolyasolja az eredmenyt, de a hasmenésen kivul mar panikbeteg is vagyok, es anyukámnak is rossz hatassal volt az elmejere ugymond a gluten. A dieta utan ment el kivizsgaltatni o is, de nem tudtak kimutatni nàla. Viszont addigra a pánikos tunetei teljesen elmultak tőle.

Amugy szerintem a hasmenés nem ennyire kis problema, foleg ha honapokig-evekig fennall. Elegge meg tudja keseriteni az ember eletet,foleg ha depresszió, panikrohamok is kiserik

2017. ápr. 13. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor leirom mi tortent velem, hogyan "gyogyultam" ki az IBS-bol.

Nem talatak semmit epekoven kivul.

Etelintolrancia tojas, tejfeherje, buzalisztre lett pozitiv, de hiaba hagytam el oket, a panaszok nem multak honapok mulva sem.

Haziorvost valtottam, O megnezette a pajzsmirigyet is, labor-uh, de semi.

Aztan egy jo kis munkahelyi menzas gyomorrontas meg tobbet rontott a helyzetemen, hetekig mindentol ment a hasam, minden etkezes utan (elotte csak inkabb reggel, de reggel 4-5-szor, volt hogy mar dolgozni is alig tudtam bemenni, es sajna neha napkozben is -lopedium nelkul nem mentem sehova, kezdetben reggel 1, kesobb mar 2 sem volt eleg -ez igy ment jo 2-2,5 even keresztul). Erre a fertozesre kaptm normix-ot. Az 1 hetes antibiotikum kura utan hetekig tok jol voltam, meg a reggeli wc-re rohangalas is elmult, aztan szep lassan visszatert. 3 honap mulva megint normix, az megint rendbe rajott valamennyire, mar 1-1,5 honapig is egesz viselheto volt, es ujabb visszaeses. Aztan kaptam masik antibiotikumot (klion)...es igy szep lassan egyre jobban lettem. Persze neha elofordult 1-1 rosszabb nap, de mar nem volt az allando reggeli rohangalas. Szoval gyanusan az lehetett az egesz mogott, hogy valami szep lassan teljesen tonkrevagta a brlflorat. Hiaba szedtem a legdragabb probiotikumokat, semmit nem ert egeszen az antibiotikum kuraig!

Csakhigy kozben en is depresszios, szorongasos lettem ettol az allapottol hogy kilatastalan volt a helyzet, es az allando felelemtol, hogy mikor-hol kap el a hasmenes. 2 even keresztul joforman sehova nem mertem menni, csak dolgozni.. es hiaba lettem jobban, ha mennem kellett valahova mar gyomorgorcsom volt tole, sot, volt hogy pl hosszabb utazas elott 1-2 nappal kivoltam, na azon mar a lopedium sem segitett.

Ekkor kerestem fel pszichologust + pszichiatert, mar nem volt mas otletem, hisz nyilvanvalova valt, hogy nincs testi bajom, es a szorongas generalja vissza a betegseget.

Kaptam szorongasoldot + antidepresszanst, es jartam hetenete, kethetente terapiara. 1-1,5 even keresztul. Kicsit tobb mint fel eve lett vege a kezelesemnek.

Azota rendben vagyok...neha meg azert kell 1-1 fel szem szorongas oldo utazas elott, mert nem sikerult teljes mertekben levetkozni mindent, de mar naprol napra egyre konnyebb.

2017. ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

koszonom szépen, aranyos vagy hogy ilyen reszletesen leirtad:)

a tejet, buzaliszteset en is elhagytam, bar meg csak par napja. kiskoromban en is laktozerzekeny voltam, aztan csak a sima tejtol jött ki, a sajttol, tejporos dolgoktol nem, de a biztonsag kedveert ilyeneket sem eszek. Te mennyi ideig tartottad vagy mennyi ideje tartod ezt a dietat?

Még azt nem ertem, hogy tudtommal az antibiotikum amugy is rossz hatassal van a belflorara, nem? Probiotikum nekem sem segit egyaltalan.

Valoszinuleg nekem is meg kell jarnom ezt az orvosrol orvosra rohangalast, de mar elore rosszul vagyok :(

2017. ápr. 13. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Mar nem tartom a dietat, 3 honapig tartottam szigoruan, utana mikor rajottem, hogy ettol sem jobb. Eloszr a buzalisztet keztem el enni, majd tojast tejtermeke, bar ez utobbi kettot az elott sem, meg azota sem nagyon eszem. Sima buzat sem tul sokat (teljeskiorlesu vagy tonkoly kenyer, teszta meg csak durum - durum lisztre negativ volt a teszt).

Szoval mar tobb mint 1 eve mindenevo vagyok ujra.

Az antibiotikum valoban kinyirja a belflorat, de a normix az tipikusan pont belfertozesre van, csak ott hat.

Van egy ilyen un. diszbakerozis nevu "betegseg", amikor a belflora egyensulya felborul, es a rossz bakteriumok elszaporodnak, es ezek tudnak ilyen tuneteket okozni mint hasmenes, puffadas stb.

En ugy tapasztaltm, hogy a 3. normix kura nekem helyre vagta a rendszert, sok gasztroenterologus szokott ilyen kurat ajanlni, ha az ibs valami fertozes utan, vagy egyeb antibiotikum miatt kicsinalt belflora helyreallitasa volt a cel. En nem emlekszem ilyesmire az elozmenyekben, lehet nekem ugy szep lassan ment tonkre.

Devez ugye egyeni tapasztalat, mindenkinek mas valik be, meg masra eskuszik...vagy nem, mert nem hasznal semmi. Eleg alattomos ez a betegseg.

De sziritok neked, hogy minel hamrabb megtalaljak nalad mi okozza, es hogy jobban legyel te is! :)

Ha van barmi kerdesed, irhatsz nyugodtan privatot is, szivesen valaszolok!

2017. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!