Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy újraélesztés kb hány...

Egy újraélesztés kb hány percig tart? Sikerülhet már a laikusoknak újraéleszteni a beteget?

Figyelt kérdés
Elsősorban mentősök vagy egészségügyi szakdolgozók válaszára lennél kíváncsi!

2017. ápr. 27. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az újraélesztések időtartama változó. Sokkal később adja fel az ember egy fiatal embernél, mint egy idősnél, de ez nem szabály. Vannak órákig tartó újraélesztések, de nincs igazán értelmük. Már 20 perc után rosszak az esélyek. A gyerekújraélesztések sikertelenebbek, mert náluk nagyobb alapprobléma kell a szívleálláshoz. Az újraélesztések az utcán 10 százalékban sikeresek (tanultuk idén), ezeket többségében laikusok kezdik, és ezért nagyon fontos, hogy minél többen tudjanak ûjraéleszteni. Mert ez a 10% is több,mint a 0, mikor még sem próbálják
2017. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10%?Az nagyon alacsony!Európa viszonylatban ez mennyire alacsony?
2017. ápr. 27. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A mentok kierkezeseig kell folytatni az ujraelesztest 30 kompresszio/ 2 befujas (amennyiben nincs legaramlast akadalyozo tenyezo, ha van, akkor meg kell szuntetni)


En igy tudom (jogsihoz kellett elsosegely vizsga)

De egyebkent ezt az alapszintu dolgot nem csak jogsihoz kotnem... Kozepiskola masodik evebe siman beleferne szerintem... Ez legalabb hasznos

2017. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Középiskolába megtanítják a domináns és recesszív öröklödésmenetet de újraélesztést azt nem,-edig hasznosabb lenne!
2017. ápr. 27. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez a filmekben látható élesztem aztán vesz egy nagy levegőt és egyből jól van dolog nem létezik. A mesterséges élesztéssel csak esélyt lehet adni, hogy a szakembereknek esélyük legyen megmenteni őket.

Ha hagyod és csak mentőt hívsz, akkor jóval kevesebb esélye van életben maradni, mintha újraéleszted, amíg megérkezik a segítség.

2017. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit élesztünk újra és mennyire sikeres... ez elég összetett :)

Ha sokkolható szívritmuszavara van és defibrilláljuk, 10-12x nagyobb esélye van a túlélésre, mint ha sima lenne az EKG-ja. Milyen hamar kezdték el az újraélesztést és mennyire hatékonyan végezték? Milyen betegségei vannak a betegünknek?

Utolsó stádiumban lévő rákos beteget nem is élesztünk újra pl. stb stb


A kérdésed második felére a válaszom határozottan IGEN. Ha gyorsan felismered a klinikai halál állapotát és rögtön elkezded a szívmasszázst (a szívleállást követő első 5-6 percben nem a lélegeztetés a legfontosabb dolog; addig pedig a mentő kiér).


Nem egy újraélesztésen voltam, ahol a laikus szívmasszázsára válaszolva a beteg keringése visszatért néhány percen belül (nem, nem fog egyből a nyakába ugrani :P) Nekem is sok olyan újraélesztésem volt, hogy bármilyen gyógyszer vagy beavatkozás nélkül, kizárólag csak szívmasszázs + oxigén segítségével fél - 1 percen belül visszahoztuk a beteget.


Mindig kötelező elkezdeni minnél hamarabb, a beteg érdekében!


30 kompresszió / 2 befúzás. 5-6 cm mélyen vagy a test 1/3-át benyomni a szegycsony alsó harmadában/felénél. 100-120 nyomás / perc ritmussal. Ennyivel megmentheted :)


Egy mentő

2017. máj. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!