Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan kell újraéleszteni?

Hogyan kell újraéleszteni?

Figyelt kérdés

Részt vettem egy elsősegély tanfolyamon, de nem emlékszem, hogy hogy volt pontosan az újraélesztés. Odáig tudom, hogy:

Megrázom a vállánál, megkérdezem hall-e,

Segítséget kérek

Az orra fölé hajolok és figyelem az onnan ki- és beáramló levegőt és, hogy emelkedik/süllyed-e a mellkasa

Mentőt hívok újraélesztéshez

30 mellkasi kompresszió

Kettőt fújok az orrba

De ezután megint kell 30 mellkasi kompressziót csinálni, vagy vége van? A vizsgán hogy kell majd?



2013. jún. 27. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj de utáltam..:D

Igen, megint el kell kezdeni a 30 mellkasit, de ilyenkor általában mondják, hogy abbahagyhatod, viszont ha nem kezded el, akkor azért pontlevonás jár, nekünk azt mondták.

Fú de féltem én attól a vizsgától. A csávó is valami borzasztó volt, mindenbe belekötött, de a végén mindenkit átengedett..:D

2013. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell, különben meghal a beteg. Az újraélesztést két esetben hagyhatod abba:

- ha a beteg már magához tért

- ha valaki átvette tőled, vagy egy másik jelenlevő, mert te elfáradtál, vagy a mentős

De nem akkor hagyod abba, amikor szirénát hallasz, hogy már jön a mentő, hanem amikor a mentős keze a tiéd fölött van, és határozottan közli, hogy "átveszem".

2013. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a való életet kérdezi, csak a vizsgát.

Őszintén szólva szerintem nem sokszor használja ezt az ember az életben. A legtöbb ember nyuszi, és nem mer odamenni egy másik embernek segíteni, inkább úgy tesz mintha misem történt volna. Na meg aztán megtanuljuk ezt tinikorban, és tudod ki emlékszik majd ezekre 50-60 évesen, ha esetleg előkerülne egy ilyen eset. :(

2013. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy a vizsgát kérdezi, de annak a való életet kéne tükröznie, mert az egyetlen célja annak, hogy ebből kell vizsgázni, hogy a való életben is használni tudjuk, ha kell. Ki tudja, hátha az én életem múlik majd rajta!
2013. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Értelek én, hogy mit akarsz mondani, és teljesen igazad is van. Az embereknek össze kellene tartaniuk, és segíteni ott, ahol csak tudnak. Viszont egyrészt az emberek nagyon hidegek egymáshoz, és talán félnek is segíteni, a másik meg az, hogy én tényleg tavaly csináltam meg ezt az egészet, és már most totál nem emlékszem semmire, pedig vagy egy 50 oldalas könyvet be kellett nyalnunk.. :(


Egyszer olvastam egy fórumon, egy lány írta, hogy egy néni összeesett a buszon, és annyira lesokkolta ez az egész, hogy hirtelen nem tudta mit kellene tennie, pedig egészségügyben dolgozik, szóval ilyeneket gyakrabban láthat egy átlag embernél. Mégsem tudott segíteni, a buszsofőr ment oda intézkedni. :/

2013. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma voltam vizsgázni és átmentem.
2013. jún. 28. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ugye, nem is volt olyan nagy dolog.:) Gratulálok.
2013. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!