Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Két nap múlva műtétem lesz....

Két nap múlva műtétem lesz. Egynapos sebészeti beavatkozás. Erősen pánikbeteg, depressziós vagyok, nagyon félek. Ráadásul klausztrofóbiás is. Mondhatom majd az orvosnak, hogy adjon valami dormicum-szerűt?

Figyelt kérdés
Nem ciki ilyet kérni? Papírom is van, a pszichiátriai betegségemről. Az enyhe nyugtatók már sajna olyanok nekem, mint egy cukorka.....Köszönöm a kedves válaszotokat.

2017. ápr. 30. 11:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, attól félek a legjobban szinte, hogy leszíjaznak, nagyon erős klausztrofóbia. Ne bántsatok ezért kérlek.
2017. ápr. 30. 11:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy szólhatsz, de kötelező erről tájékoztatni az orvosodat, ahogy arról is, mit szedsz rendszeresen.
2017. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szoktak adni, xanax ot altalaban.kérni kell!
2017. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hat a xanax sajnos....sokat szedem. dührohamom van tőle.
2017. ápr. 30. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem. Az ilyet nem közvetlenül előtte, hanem jóval korábban kell tisztázni a műtétet végző orvossal. A műtétek elvégzését a vonatkozó szakmai előírás (protokol) alapján végzik és előtte alaposan tisztázni kell a beteg egészségügyi állapotát, gyógyszedési szokásait, hogy a vonatkozó protokol alapján felhasználható gyógyszerek egymással való kölcsönhatását, az esetleges mellékhatásokat, szövődményeket a minimálisra csökkentsék. Sok esetben ez 5 perc alatt nem dönthető el. A kórháznak be kell szereznie a szükséges gyógyszereket, mert nem tartanak raktáron mindent.
2017. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha ezeket még nem közölted az orvossal, akkor valószínűleg nem fognak műteni kedden. Mert ahogy odamész, ezeket azonnal közölnöd kell, és nekik új protokollt kell kialakítaniuk a műtéthez.

Jól elcseszted.

2017. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, szóltam a kórházban minden gyógyszeremről.....minden....hát jelenleg csak rivotrilt szedek....az sem hat. mutattam a papírom is. azt mondták rendben, csak műtét előtti nap ne vegyem be.
2017. ápr. 30. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
helyi érzestelenítesben műtenek?vagy altatnak?
2017. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
altatás
2017. ápr. 30. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, természetesen kérheted az anesztes kollégát, hogy adjon dormicumot. Ha nem túl rövid a beavatkozás, akkor általában magunktól is adunk, mert kevesebb szerrel lehet altatni és jobb a narkózis. A pánikrohamot mindenképpen említsd meg a kollégának, mert fontos, hogy a beteg a lehető legnagyobb konfortban legyen műtét előtt, és alatt.

Ami a leszíjazást illeti azt akkor is meg lehet csinálni, amikor elaludtál, ami ijesztő lehet az a közvetlen az altató gyógyszer beadása előtti preoxigenizálásnak nevezett művelet, amikor egy oxigénáramlást biztosító maszkot tartunk a beteg arcához. Én úgy hidalnám át a problémát, hogy megkérnélek, hogy fogd te a maszkot az arcodhoz. Egyébként minden megoldható csak műtét előtt vagy akár a műtőben jelezd a problémát a kollégának.


Protokollok... hát én ennyi állatságot régen olvastam. Igen vannak dolgok amiket protokollok szerint csinálunk, például újraélesztés, nehéz légút biztosítása, RSI, de egy egész narkózist egyetlen protokoll sem fed le. Ajánlások vannak, kontraindikációk vannak, de nem a protokoll a fontos hanem a BETEG. Az altatásnak a beteghez kell igazodnia, akinek az állapota percről percre változhat.

Ez a gyógyszert kell rendelni duma meg úgy baromság, ahogy van. Egy átlag műtő szinte minden akut helyzetre fel van készülve, ami előfordulhat benne. És mi az, hogy új protokollt kell írni? Maximum praemed lapot. Protokollt a szakmánk nagyjai írnak általában vészhelyzetekre, amikor kevés az idő a gondolkodásra. Megjegyzem szakorvos bármikor felülbírálhatja a protokollt.


Kedves kérdező, ha bármi kérdésed van keress meg priviben!


Üdvözlettel, egy altatóorvos

2017. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!