Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek már volt, vagy esetleg...

Akinek már volt, vagy esetleg orvos. Tudnátok egy pár szót mondani a terheléses EKG-ról? Jövő héten kell mennem és nagyon ideges vagyok miatta, iszonyú gyomoridegem van miatt. Nagyon félek, hogy rosszul leszek.

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy 220-életkor a pulzusszám, amit el akarnak érni, én 37 éves vagyok tehát 183-as pulzust. Már a számtól is kiakadtam.

Totál gyerekes, de elképesztően félek, hogy ott maradok a biciklin vagy a futópadon.

Ma, hogy kipróbáljam kb mire számíthatok felszaladtam a negyedikre lépcsőn egy zsugor ásványvizzel és két hatalmas bevásárlótáskával, éppen bevásárolni voltam, gondoltam teszek egy próbát. Gőzöm nincs hány kiló volt kb de elég nehezek és mikor felértem azonnal megmértem a vérnyomásomat. 194/90 és 110-es pulzus és persze kiköptem a tüdőmet. Nem vagyok valami edzett, számítógép előtt munka nap 10-12 órában. :(

Mire számíthatok a terhelésesen, ha most 110-es pulzusnál ilyen magas volt a vérnyomásom?

Utána két - három perc múlva szépen visszament 143/80-ra 98-as pulzusszámmal majd 121/77 81-as pulzusszámmal.

De ettől a 194-től nagyon megijedtem főleg mert csak 110-es pulzus társult hozzá...mi lesz itt 184-es pulzusnál???


A terhelésesre, azért van szükség, mert random előfordulnak/előfordultak heves szívdobogásaim, pánikra gyanakszanak, de ki kell vizsgálni mindent.

Vérvétel rendben, neurológia szerint pánik, EKG rendben, szív UH rendben, annyi, hogy nagyon enyhe vastagodást látott a bal oldalon a doki, még lesz egy holterem és egy terheléses.

A vérnyomásom 110-140/69-93-ig szokott terjedni általában, a roham alatt fentebb ment 160-170, de azokat már mentálisan igyekszem kezelni, nem akarok xanax és egyéb cuccokra rászokni.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült.

Köszi előre mindenkinek.



2017. máj. 6. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi különös nem történik. Felteszik ràd a drótokat, és a futópadon elkezdesz sétálni, vagy szaladni. El kell èrni egy bizonyos vérnyomàst és pulzusszámot.

Az eredményről nem tudok semmit mondani.

2017. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Futópados vagy szobabiciklis szokott lenni. Sportos ruhában és cipőben menj, esetleg vigyél váltás ruhát is (izzadni fogsz). Fölül félmeztelenre kell vetkőzni, teleaggatnak EKG-vevőkkel ("bedrótoznak") és nekiállsz futni / tekerni. Könnyű fokozaton indul és x percenként állítják egyre nehezebbre. Biciklin mondani fogják, hogy mekkora pedálfordulatszámot kell tartanod.


Rendszerint egy nővér és egy orvos van bent. A nővér adott időközönként megméri a pulzusodat, az orvos a monitoron nézi az EKG-t és rögzíti az adatokat. Azért kell a magas pulzusszámot elérni, mert akkor a legvalószínűbb, hogy kijönnek a hibák, ha vannak. Amikor elértétek a pulzusszámot, mondani fogják, hogy ne állj meg, hanem tekerj tovább, de csak alacsony fordulaton (visszaállítják könnyű fokozatra), és itt is mérik a pulzusodat, hogy mennyi idő alatt megy vissza normálisra.


Mivel nővér és orvos is lesz bent, továbbá kórházban leszel, ha rosszul is lennél, ami nem valószínű, azonnal tudnak segíteni.


Miután végeztetek, megtörölközöl, felöltözöl, meghallgatod az orvost és kész. Ha autóval mész, akkor egy 15-20 percet még ülj és pihenj, esetleg járkálj, igyál. Utána ülj autóba.

2017. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a részletezést, tényleg jól esett, hogy időt szántál rá.


Amiatt még elég ideges vagyok, hogy ha most 110 pulzus mellett 194/90-es vérnyomást produkáltam akkor 183-as pulzusnál a futópadról már a patológiára visznek.

Hülyeség ennyi idősen így kiakadni, de inkább 10-szer elmegyek a nőgyógyászhoz vagy vérvétel vagy akár még gyomortükrözés, mint ez. :(

2017. máj. 6. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak annyira meghajtani. Nekem többször csinálták már, mert szívbeteg vagyok. Ha ennyire felmegy a vérnyomásod, akkor leállítják a terhelést, és nem várják meg, hogy a pulzusod annyira felmenjen. Ha nem jó a szíved azt ők látják a monitoron. Szív ultrahangot csináltass, az megbízható.
2017. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez most nagyon megnyugtatott, tartottam tőle, hogy addig kell ott maradni és ismételgetni míg el nem érem a 184-es pulzust ha törik ha szakad.


Szív UH már volt.

Ott ezeket írták:

Normális tág szívüregek, ép billentyűk, jó falmozgások, jó bal kamra funkció, mérsékelt bal kamra hypertrophia, ép jobb szívfél.

2017. máj. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!