Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB bejelentése utána egyből...

TB bejelentése utána egyből lesz biztosításom?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, hogy működnek ezek a dolgok. Gimi után kihagytam egy évet (jelenleg abban az évben vagyok), mert külföldre mentem, és most megint mennék a nyárra, amihez kell EU kártya. Most voltam csináltatni, de mint kiderült, nincs biztosításom, mivel nem fizettem a tb-t. A kérdésem az lenne, hogy ha elmegyek ezt bejelenteni és kifizetni, utána már egyből "biztosítottnak" számítok, tehát egyből tudok EU kártyát csináltatni? Nekem ez nagyon sürgős lenne. Minél hamarabb kell az EU kártya.

2017. máj. 9. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, amint fizettél, azonnal biztosított leszel.

Ha sok az elmaradásod, kérhetsz részletfizetést, érdemes a legközelebbi NAV irodában, mindent el tudsz intézni azonnal.

2017. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm a választ! És csak úgy simán be lehet menni a NAV-ba, és ott már egyből be lehet fizetni?
2017. máj. 9. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Amint befizetted az elsőt abban a pillanatban érvényes lesz, de az elmaradott összegeket is fizetni kell. Vagy egybe befizeted, vagy kéred hogy az aktuális havi mellett fizesd az elmaradottak havi díját, igaz hogy dupla annyit kell fizetned, de folyamatosan rendezve lesz és nem lesz gond
2017. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!