Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Születési név változás miatt...

Születési név változás miatt át kell, át fogják írni az összes aktuális orvosi leletemet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Válás miatt elhagytam a férjezett nevemet, illetve egyúttal megváltoztattam a születési nevemet is. Nem tudom mennyire érthető így, példa: eddig Kissné Nagy Gizike voltam, most, hogy mindkét vezetéknevem megváltozott Kovács Gizike lettem. Új születési anyakönyvi kivonat, stb.

Az a kérdés, hogy mivel nem csupán a leánykori nevemet vettem vissza, így át kell iratni majd az orvosi leleteimet? Azért lényeges a kérdés, mert várandós vagyok, úgyhogy van egy pár lelet :D Illetve hol, hogyan iratom át? SZTK-ba mindenhol végig kell járni (terhesgondozás, labor, EKG, stb.)? Köszönöm a válaszokat előre is! :)



#terhesség #névváltozás #születési névváltozás
2017. máj. 12. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem írnak át semmi ilyet. Csak a hivatalos papírjaidat kell átíratnod, eltart majd egy darabig... (útlevél, személyi, jogsi, taj-, adó-, lakcím-, bank-, hitelkártya...)
2017. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

A születési nevedet nem tudod megváltoztatni!/Legalábbis így nem!/

Most Kovács Gizella vagy, akinek s születési neve:

Nagy Gizella!

2017. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2# meg tudja. Én megtettem.
2017. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az eddigi leleteidet már nem fogják átírni.

Amikor legközelebb mész, akkor a recepción (kartonozó) szóljál, hogy megváltozott, és ott javítják a gépen, a rendszerben az adataidat. Így onnantól kezdve azon a néven leszel elérhető a rendszerben és akkor már a további leleteken is az új neved lesz.

2017. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A születési nevem megváltoztatásán már túl vagyok, az irataim is folyamatban, már csak az adó- és TAJ kártyára várok, hogy megérkezzen.

A kérdésem nem az volt, kedves második válaszoló, hogy meg tudom-e változtatni a születési nevem, vagy sem, mert tudom, hogy meg tudom, hiszen már meg is változtattam! A születési nevemet, tehát igenis "Kovács Gizike" lettem új születési anyakönyvi kivonattal, a régit, melyben "Nagy Gizike" voltam, el is vették az anyakönyvi hivatalban :)


A kérdés azért merült fel bennem, mert ha végére értem az iratok cseréjének már mindenhol "Kovács Gizike" fog szerepelni, amivel igazolni tudom magam.

2017. máj. 12. 10:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, negyedik válaszoló! :)
2017. máj. 12. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:
5: Biztosan van valami papírod a névváltozás intézéséről. Így igazolni tudod, hogy miért más a neved, de te attól még ugyanaz vagy, ha esetleg valaki nem hinné el.
2017. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felesleges a leleteidet átiratnod, elég, ha a névváltozási okiratot minden mellé bemutatnod.

Mivel megváltoztattad a születési neved, ezentúl minden nyomtatványon úgy kell kitöltened a születési név rovatot, ami az új születési neved, hiszen akkor nem lenne értelme a névváltoztatásnak.

2017. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A születéskori nevet nem lehet még változtatni. Ezt onnan tudóm hogy az unoka nővérem gyermekei eredetileg az unoka nővérem leánykori nevére lett anya könyveutettve. Viszont később az unoka nővérem élet társa hivatalosan is fel válta gyermekeit, így az unoka nővérem gyermekei Nagy-ról Szappanos-ra változott. És igen új szeletési anyakönyvi kivonatot kaptak. De viszont az új anyakönyvi kivonatban is születési névként nagy szerepelt. De ott volt benne az új név is hogy Szappanos.
2021. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!