Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek tudhato be ez a valtozas...

Minek tudhato be ez a valtozas a ferjemnel? Letezik, hogy egyszeruen a gyerek szuletese inditotta ezt be nala?

Figyelt kérdés
Kulonbozo nemzetiseguek vagyunk, az o hazajaban elunk. Nagyjabol 10 eve ismerjuk egymast es mar jo ideje hazassagban elunk. Kapcsolatunk kiegyensulyozott, mintha evrol- evre csak erosebb lenne, ha lelki oldalat nezem. Sokat idomoltunk egymashoz, szinte egyutt valtunk felnotte, egyutt teremtettunk egzisztenciat. Nagyon szereti a magyar kulturat, az eteleket. Egyszeruen szereti a hazamat es ez szamomra eddig nyilvanvalo is volt, hiszen ereztette velem. Miota megszuletett a gyermekunk, azota viszont megvaltozott. Ezek mind megmaradtak, es meg jobban lesi minden kivansagunkat, viszont mashogy all 1-2 dologhoz, mint a szuletes elott. Mar hazassagunk elott (jo par evve volt) megbeszeltuk, hogy a gyerekunknek ketto anyanyelve lesz. A tudatos neveles jegyeben en magyarul fogok hozza szolni, o pedig a sajat anyanyelven. Sokat olvastam rola es allitolag csak igy van ertelme, igy nem fogja kesobb keverni a nyelveket. Erre mostanaban folyamatosan arra ker, hogy en is az o anyanyelven beszeljek a gyerekkel, mert mivel velem tobb idot tolt a gyerek, szerinte magyarul jobban fog tudni. Szerintem ez nincs igy, mivel itt fog oviba kesobb meg iskolaba jarni. Masnal is volt ilyen? Idovel ujra "visszaalakul"? Nem igazan ertem ezt a felelmet. Probalom betudni annak, hogy meg uj neki az apasag.
2016. máj. 17. 10:31
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nem muszlim, ausztrál.
2016. máj. 17. 10:48
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem lehet abban valami, amit mond. Mire a gyerek bolcsis/ovis lesz, az a jobb, ha az ottani nyelvet tudja jobban, nem a magyart.
2016. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem csak attól fél, hogy le fog maradni az angol tanulásban, de ez nem igaz, jobban fog tudni angolul, hiszen angol közösség fogja körbevenni, téged egyedül leszámítva.

Beszéljetek szakemberrel, akinek majd elhiszi, hogy nem fog jobban tudni magyarul a gyerek.

2016. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Ausztráliának semmi köze Mo-hoz, mondd meg a férjednek, hogy sosem árt, ha több nyelvet beszél a gyerek :) nagyon sokat keresnek pl Angliában az ilyenek
2016. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Ettől felesleges félnie. Nálunk ugyanez a felállás, velem van többet a gyerek, mégis a másik nyelven tud jobban, mert itt él, ezt hallja az oviban.

Én épp azt szeretném elérni, hogy magyarul is tudjon majd ugyanolyan jól, mert jelenleg én magyarul beszélek hozzá, ő meg a másik nyelven válaszol legtöbbször.


Tud a férjed magyarul? Nem lehet, hogy inkább attól tart, hogy nem fogja érteni a saját gyerekét? Kirekesztettnek érzi magát, hogy ti ketten tudtok beszélni egy nyelven, amit ő nem ért?

2016. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%
Megértem, ezt a nyelvet csak egy apró népesség beszéli és sehol nem ér semmit. Akkor már inkább valami hasznos nyelv legyen amit nem csak egy nagyvárosnyi helyen beszélnek.
2016. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Nincs igaza a férjednek. Jobb, ha a gyerek megszokja, hogy te magyarul beszélsz hozzá, a férjed meg a saját nyelvén. Az óvodában úgy sem fog magyarul beszélni. Ismerek családot, ahol ovis koráig a gyerekkel csak magyarul beszéltek a szülők. Az oviban kezdte tanulni a másik nyelvet, és hamar megtanulta azt is. Ma már felnőtt és jól beszéli mindkét nyelvet.
2016. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Barátnőméknél is van 2 gyerek és mindkettő jobban beszél angolul, mint magyarul, pedig barátnőm folyamatosan magyarul beszél velük, de hát rajta kívül minden más angol.

Magyar mindent megértenek, de ha kérdezek valamit magyarul, akkor angol választ kapok :)

A nagyobbik már jobban használja a magyar, de a pici csak érti, de nem akar beszélni :)

2016. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Légy bölcs asszony...a megbeszéltekhez tartsd maga-hivatkozz rá.

Néha ha kedveskedni akarsz és ott van rokona,barátja add meg neki az örömet hogy az ő nyelvén beszélsz a gyerekkel-a kedvéért -

2016. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

O sosem elt Magyarorszagon, viszont rengeteget nyaralt ott. Es iszonyat gyorsan tanul nyelveket, ebbol kifolyolag mar szinte alap mondatokat ossze is rak. Nagyon sok mindent megert. Viszont ez max ilyen alapfok szintje lehet. Egyebkent sosem tanult magyarul, de van, hogy hozzam is magyarul szol, ha olyanja van.


Abban viszont lehet valami, hogy meg igyis kirekesztettnek erezheti magat, mivel nem beszeli folyakonyan. Szerinte eleg lenne a gyereknek, ha csak neha beszelnek hozza magyarul, igy fejlodne a tudasa, de nem lenne jobb, mint az angol. Most valoban szinte csak velem van a gyerek, de 3 eves kora utan megvaltozik. Viszont nem tudom ez mennyiben lenne hatrany szamara az oviban? Szerintem nem, mert gyorsan tanulna, meg ezt olvastam kb mindenhol, masfelol gyakorlati tapasztalatom nekem sincs benne.

2016. máj. 17. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!