Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tudnék tenni már a torokfá...

Mit tudnék tenni már a torokfájás ellen?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdett fájni a torkom. Akkor csak kapart. Megpróbált házi praktikákkal kezelni. (Aspirin komplex, gőzölés, Strepsils stb.) Héten volt nálunk munkadoki, vele is megnézettem, azt mondta hogy ilyenekkel folytassam. Tegnap már annyira fájt, hogy nyelni sem tudtam, elmentem a háziorvoshoz. Nagy nehezen írt antibiotikumot mivel ez már a második hét és kihat a fülemre és az arcomra. Azt mondta kicsit piros a bal oldalt belővelt. De először nem is akart antibiotikumot. Pedig nagyon nagyon fáj. Tegnap este kiváltottam, rögtön elkezdtem szedni. Ma is nagyon fáj és teljesen elment a hangom. Suttogok.
2017. máj. 12. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj fül-orr-gégészetre. Antibiotikum mellé fájdalom és gyulladás csökkentő szedése is javallott. Plusz szedj mebuqain-t. Azt lehet sokszor. Illetve alkohol szájvízzel gargarizálj az is segít. És sok-sok meleg mézes tea.
2017. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alkoholos szájvíz* Pl Listerine
2017. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az öblögetést csinálom, a teázást is. Csak nagyon nehezen megy le a torkomon.
2017. máj. 12. 16:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Fül orr gégészetet én is gondoltam. Ha nem múlik el hétfőig akkor oda fogok menni. Orvos mondta, hogy elküld röntgenre is hátha arcüreg. De szerintem az nem magyarázat a torokfájásra.
2017. máj. 12. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Sós vizes gargalizálás a legjobb, naponta háromszor.
2017. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a füll-orr-gégészt javaslom, ha ennyire fáj, az már nem játék. Ne várj hétfőig! Menj be a sürgősségire!
2017. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére mára jobb lett. Már csak a hangom hiányzik.
2017. máj. 14. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!