Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S Bőrelváltozás (anyajegy)?

S. O. S Bőrelváltozás (anyajegy)?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre,hogy az egyik anyajegyem kiáll és körülötte piros halvány folt van.

-Mi lehet?

-Mindenképpen valami rákos elváltozás?

Orvoshoz feltétlen megyek,de csak holnap rendel


2010. máj. 16. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön megijedni.

Ami kiáll, azt hivjük szemölcsös anyajegynek.

Nem gtél le mostanában? Vagy úgy alapból nem sütötte meg a nap?

Ne izgulj kevés az esély rá, majd holnap az orvos is elmondja.

Egy kozmetikus

2010. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak most vetted észre nem valószínű hogy régóta ott van! A piros folt lehet a nap miatt, vagy attól, hogy az szemölcs beakadt valahova pl. ruhádba.

Akkor kell rosszindulatú elváltozásra gondolni ha egy anyajegy/szemölcs formája gyorsan megváltozik, a

széle nem egyenes vonalú, hanem rojtos, beszűrődik a környezetébe, vagy ha egy addig bőr szintjén lévő anyajegy kiemelkedik, vagy ha az anyajegy/ szemölcs színe megváltozik.

De holnap a bőrgyógyász úgyis el fogja mondani.

Egy mentőtiszt

2010. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ez az anyajegy egyszintbe volt a bőrömmel,nem szemcsölcs,meg nem kitülemkedő volt,hanem sima anyajegy.szine nemváltozott,annyi,hogy kiáll.Napon nemjártam,mivel kéthete szakad az eső:S

Nem lehet ,hogy a ruha kidörzsölte?dehát nemhiszem,mivel egyszintbe volt a börömmel:S

2010. máj. 16. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy elmentél végül dokihoz, és mit mondott az anyajegyedre? Ugyanis épp ilyen "esetet" kerestem az oldalon, mert ilyen helyzetben van az én egyik anyajegyem is. A bőr felszínével egy szintben volt idáig, most pedig kiemelkedik. Érdekelne, hogy mennyire aggódva menjek majd a dokihoz, mire számíthatok.:)

Köszi szépen előre is a választ.

2011. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!