Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházakban miért annyira...

A kórházakban miért annyira sivárak, egyhangúak és üresek a szobák?

Figyelt kérdés
Van valami gyakorlati vagy pszichikai oka annak hogy a kórházakban minden szoba fehérre van meszelve, fehér és rideg ágyakkal, zord, komor összképpel, sehol semmi dekoráció, fény, szín. Tudom hogy a pénz nagy úr, és inkább stadionra meg politikusi zsebbe látják jónak tenni azt amit az egészségügyre kellene fordítani, de mégsem hiszem, hogy arra ne futná hogy mondjuk az egyen fehér helyett sárgára, zöldre, világoskékre mázoljanak egy szóbát, berakjanak pár olcsó festményt, plakátot vagy fotót, egy-két szobanövényt, meg valami esztétikus lámpát. Van a pénzen kívül más oka annak hogy ezt nem teszik? Lehet nem lenne annyira depresszív a kórházban tölött idő...

2017. máj. 15. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Van.
2017. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. a fehéret könnyebb javitani ha összekenődik
2017. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, hogy nehogy azt gondold, hogy üdülőövezet. :)

Én majd most megyek, előre láthatólag 2-3 napot maradok, de már felkészítettek, hogy pihenésre ne számítsak, mert még éjfélkor is jönnek vérnyomást mérni. Ráadásul ez a 2-3 nap is durva, mert a nyakamat vágják, de másnap már szedik ki a kapcsokat, utána meg már löknek is kifelé, mielőtt még megszokja az ember a jót. :)

Egyszerűen nem cél, hogy Te sokáig benn maradj, és elintézik, hogy ne is akarj sokáig bent lenni.

2017. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam hogy létezik olyan ember aki akár egyetlen percet is szívesen tölt a kórházban. :D
2017. máj. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!