Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban mi történik ha CT...

Kórházban mi történik ha CT vagy MRI közben elmegy az áram?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi történne? ha hamar visszajön kezdik elölről a vizsgálatot, vagy kapsz másik időpontot...
2017. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Párnahuzat válasza:
most komolyan azt gondolod hogy erre nincs kitalálva semmi? de meghalni nem fogsz, nem műtét.
2017. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem arra értettem, hanem hogy amikor benn van az ember. Ugyebár a készülék árammal megy, magyarul akkor benn ragad az ember amíg vissza nem jön az áram?
2017. máj. 15. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inteligencs szerkezetben nyilván nem lehet bent ragadni. Amellett az átlag kórháznak csak van két irányból betáplálása, na meg aggregátora. Hogy szünetmentes pont a CT vag MRI mellett lenne, kettő (az is gallyramehet), még az is elképzelhető, a szegénység ellenére.
2017. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ragadsz bent.Felállsz, és haza sétálsz.Nem leszel kikötve, vagy lebilincselve.
2017. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már voltam benne. És bizony ha ott nem tudnak kiszedni külsőleg, akkor te nem igazán jösz ki belőle úgy hogy "felállsz és hazamész". Eleve le vagy fogatva a fejednél, emellett nagyon szűk a cső, mozogni is alig lehet benne. Klausztrofóbiásoknak rémálom.
2017. máj. 15. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi, ha elmegy az áram minden tekercset,keretet simán letudunk rólad szedni. Mind a CT-s, mind az MR-es asztalokat egy gombnyomással átlehet állítani manuális mozgatásra, szóval ha nincs áram akkor is ki lehet hozni az asztalt is kézzel is (elég könynen gördülnek az az asztalok, szóval ha nem vagy 150kg+ akkor egy ember is simán kihoz). Leengedni mondjuk nem biztos hogy mindet lehet, de azt már meg lehet oldani egy másik ággyal, vagy néhány betegszállítóval, ha olyan a beteg állapota, hogy magától nem tud onnan lejönni.
2017. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnál kijönni belőle? Nem egy Mri-m és Ct-m volt! Egyiknél se voltam leszíjazva. HA valami gixer van kikúszol belőle és kész!
2017. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Leszíjazva nincs az ember egy vizsgálatnál sem, de rögzítve igenis szokták egyes vizsgálatoknál. Pl. nyaki, feji területeknél egy eléggé kellemetlen műanyag rögzítőkeretet tesznek az asztalra, amibe beleteszik a delikvenst egészen a válláig. Moccanni sem bír sajnos! :-( Onnan önállóan nem tudnak kijönni!

Természetesen áramszünet esetén manuálisan kilehet húzni az asztalt! Hogy mennyire használható a vizsgálat áramszünet előtti része, az helyzetfüggő. Többnyire meg kell ismételni az egészet.

A kórházak létfontosságú területeinek észrevétlenül kéne átállnia tartalékáramra (szünetmentes tápegység). Még egy lámpavillanásnak sem lenne szabad megtörténnie. Persze, ez Magyarország... :-(

Mivel az MRI, CT nagyon sok áramot vesz fel, így nem feltétlenül fogják üzemeltetni áramszünet esetén, kizárólag sürgősségi esetekben.


Jómagam klausztrofóbiás vagyok, így számomra valódi kínszenvedés az ilyen vizsgálat. :-( De sajnos nyaki gerincbetegség miatt kellett... Áramszünet nélkül is szőrnyű volt. :-(

Létezik nyitott MRI gép is, de hazánkban kizárólag Siófokon van egy darab ilyen berendezés. Állami intézetben nincs! Ahogy nincs túlsúlyos emberekre méretezett gép sem. :-o A legnagyobb 117 kilóig van hitelesítve, ami még nem egy extrém testsúly. :-o Nem is tudom, mit csinálnak a nagyobb emberekkel?

Én 110 kiló vagyok, nagyon széles, izmos vállakkal, alig fértem be a gépbe. Összepréselt a cső. Karomat az oldalam mellett kellett volna tartanom, de fizikai képtelenség volt, hiszen a cső feltolta a mellkasomhoz.

A másik szörnyűség számomra a levegőtlenség. Egy kis ventilátor nyomott némi meleg levegőt, de a helységben eleve volt vagy 35 C fok, így semmit nem ért. A végére leizzadtam vagy két kilót. :-(

És persze füldugót sem kaptam, így majd megsüketültem. :-(

Ennyire pocsék Metal Dubstep-et sem hallottam még, mint ott. :-D

2017. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam már koponya MRI-n ahol levolt rögzítve a fejem.

Pár mozdulattal kitudtam volna húzni és egy kicsi kúszás után meg felállni.

Kényelmetlen lenne, de egyátalán nem nehéz.

2017. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!