Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos kap valamilyen...

A háziorvos kap valamilyen juttatást a hozzá bejelentett emberek után?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves vagyok, és még mindig a gyerekorvosomhoz vagyok bejelentve. Tudom, hogy át lehetne/kellene menni már egy felnőtt háziorvoshoz, de engem eddig még nem zavart, hogy a régihez járok.


Az lenne a kérdésem, hogy az orvosnak fűződik-e bármilyen (anyagi, vagy más) érdeke ahhoz, hogy minél többen legyenek bejelentve hozzá? Rendkívül rendes, segítőkész orvos volt, így ha ebből származik neki bármi pozitívum, akkor inkább addig maradnék nála, ameddig lehet. Ha nem, akkor inkább kikérném a kartonom, minek halogassam.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 22. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Ha meg vagy elégedve az orvosoddal.

Maradhatsz nála.


Ha évente 3X, vagy még ennél is kevesebbszer látod.

Vagy sosem. (ami ritka)

Gratula, - ha kevesebbszer - egészséges(ek) lehetsz.


Nem értem miért a kérdés?

Gyógyulni szeretnél e, vagy portfóliót gyűjteni, infó paparadsiban az orvosodról ?


A kérdéseddel mi a célod?


Az orvosod az egészségeden kívül nem kérdezi meg, hogy leadtad e az adóbevallásod.

2017. máj. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az OEP-finanszírozás ("kártyapénz") az adott orvoshoz bejeletkezettek számától és életkorától függ. 1 kártya valszeg nem oszt, nem szoroz, hacsak nem pont azon az egyen múlik, hogy melyik sávba esik a doki. Mindazonáltal az egész problémád gyakorlatilag nem létezik, ugyanis nagykorúként nem járhatsz gyermekkörzetbe (kivéve, ha vegyes ellátású körzetről van szó), át kell jelentkezned felnőtt háziorvoshoz. Erre a gyerekorvos is fel fogja hívni a figyelmedet.
2017. máj. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, annyi lett volna a kérdés, hogy jó-e az a gyerekorvosnak, ha nála maradok ameddig lehet ahelyett, hogy átiratkoznék felnőtt háziorvoshoz.


Persze, ha a doki mondja, hogy át kéne menni felnőtthöz, akkor egyből át fogok.

2017. máj. 22. 01:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


"jó-e az a gyerekorvosnak" ?


"A háziorvos kap valamilyen juttatást..."?


Nem kérdezem meg kétszer, ez miért kérdés számodra.

2017. máj. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogyan a kettes írta kapnak kártya pénzt.

19 évesen tényleg nem értem mit keresel a gyerek körzetben még mindig ? Elnem tudom képzelni, hogy egy szakmunkástanuló, aki autószerelőnek tanult vagy kőművesnek és már javában dolgozik valahol úgy kb 17 éves kora óta, van saját keresete, talán elisjegyezte a menyasszonyát és várják a saját babájukat, az a 3 éves gyerekek, pár hónapos babákat ellátó orvoshoz jár. xD

2017. máj. 22. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* Ezelőtt 20 éve még kötelező volt a sorkatonai szolgálat 18 évesen, ha vki lebetegedett a laktanyába, nem a gyerekkórházba vitték, hanem a honvéd kórházakba ami felnőtt beteg ellátó intézmény volt akkor is.
2017. máj. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!