Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 napja tinnitusom (fülzúgás)...

Cso91 kérdése:

3 napja tinnitusom (fülzúgás) van. Részletek még lejjebb. Mik a tapasztalatok, hogy mennyire szokott ez elmúlni? Volt már, akinek igen? És, ha nem mi a teendő?

Figyelt kérdés

3 napja tinnitusom (fülzúgás) van. Voltam vele fül-orr-gégészeten és audiológián. Nincs semmi baja se a dob-hártyámnak, se a hallásommal nincs baj csak a bal fülem zúg. Nem is mindig folyamatosan. Azt mondta az audiológus, hogy el fog múlni még ebben a korban (25 éves vagyok). Mik a tapasztalatok, hogy mennyire szokott ez elmúlni? Volt már, akinek igen? És, ha nem mi a teendő?

És olvastam neten, hogy kerülendő a teljes csend a tinnitus kezelés alatt. Ez tényleg működik?



2017. máj. 26. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 éves koromban kezdődött, fél évig folyamatosan zúgott, eleinte csak az egyik fülem, aztán mindkettő. Hozzád hasonlóan semmi szervi bajt nem találtak. Fél év után kezdett kimaradozni, pár hét alatt beállt egy néha-néha pár perces szintre. Most 26 éves vagyok, stresszhelyzetben, érzelmi megrázkódtatások idején szokott zúgni, egyébként nem.


A teljes csendet azért mondják, mert sok embernek eltereli a gondolatait, ha többféle hanghatás éri őket egyszerre. Pszichésen tud segíteni, ha kerülöd a csendet. Velem pont fordítva van, engem egyéb zajon át még jobban idegesített. Elhiszem, hogy így az elején nehéz kitapasztalni, hogyan jobb, hiszen valószínűleg minden helyzetben szétvet tőle az ideg. Próbálj meg abba belegondolni, hogy amíg még nem zúgott, ki tudtad zárni pl zenehallgatással az átszűrődő tv-t? Vagy akkor még jobban zavart a tv? Engem olyankor még jobban zavar, mert összemosódik a kettő, és mintha a zavaró hangom magára szedett volna még egy rakás zavaró hangot, hogy együtt most már aztán igazán kikészítsenek. Ha te is ilyen vagy, akkor kifejezetten keresd a csendet.


Nekem az segített, mikor még aktívan állandóan zúgott, hogy elfogadtam, hogy ez van. Beletörődtem, hogy többet talán soha az életben nem hallok tiszta csendet. Így is lehet boldogan élni.

Mikor így álltam hozzá, akkor már nem figyeltem görcsösen, hogy most zúg? még mindig zúg? ha ezt csinálom, akkor is zúg? és ha ezt? és ha emezt? most mintha nem hallanám, zúg még? Szóval kb el tudod képzelni. Egyszerű mindennapi dolog lett belőle, mint pl egy repedés a járdán. Látod, hogy ott van, kényelmetlenséget is tud okozni egyes helyzetekben, de csak egy részlet a világból, igazából nem is pazarolsz rá gondolatot, ha meglátod.

Ez egy készség, amit meg lehet tanulni. Mióta túlvagyok a fülzúgáson, teljes lelki nyugalommal tudok aludni, ha egy autó szirénázik egész éjjel az ablak alatt, ha csepeg a csap, ha a buszon mögöttem ritmikusan dobolnak az üvegen... Előtte ezek az őrületbe kergettek, mint minden normális embert. Talán még jobban is.


Az első pár nap/hét a legnehezebb, utána sokkal könnyebb lesz. Még akkor is, ha teljesen ugyanígy fog zúgni, vagy akár erősebben. Ha már túl vagy az első sokkon, kitapasztalsz pár helyzetet, amitől jobban/rosszabbul érzed magad, sokkal kezelhetőbbnek fog tűnni ugyanaz a helyzet.

2017. máj. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod rendben van?
2017. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!