Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol található Magyarországon...

Hol található Magyarországon a legjobb fül-orr gégészeti szakrendelés, ahol akár műtétet is javasolnak, esetleg végrehajtanak?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron kialakult bal fülemre egy hirtelen halláscsökkenés fül és fejzúgás, rosszullét kíséretében. Ez az elviselhetetlen állapot kb. fél évig tartott, aludni nem tudtam, az ébrenlét is kínkeserves volt, annyira, hogy az öngyilkosságot tervezgettem. Mostanra a zúgás mérséklődött, de nem múlt el, a halláscsökkenés változatlan maradt, a dobhártya állkapocs kitolásra recseg, nyiszorog, ugyan így, ha befogott orral és szájjal fújom a levegőt, de ezt magától is produkálja. Hónapok teltek el mire eljutottam a debreceni OTI-ba, ahol nem tudták megmondani mi okozza, de ekkor már sejtettem, hogy a foggyulladásom miatt van. Innen átirányítottak a Klinikára, a hallásteszt kimutatott eltérést, de a szakorvos véleménye szerint nincs baj a hallásommal, illetve nem elegendő az eltérés a további vizsgálatokhoz, ezzel elbocsájtottak, hiába soroltam a tüneteket és jeleztem hogy ezzel nem tudok együtt élni, flegmán elutasított a nő.

Voltam nem rég magánrendelésen is, de ott sem tudtak többet mondani, az orvos még csak nem is találkozott ilyen tünetekkel. Egyre reménytelenebb vagyok.


Mindkét rendelésen 125-8000Hz-ig vizsgálták a hallásomat néhány frekvencián. Csak hogy nekem az ez alatti és feletti tartományban van jelentős eltérés. A mély hangokat szinte nem is érzékelem, minél alacsonyabb a frekvencia, annál kevésbé hallom, 20-30Hz-et már egyáltalán. Ugyan ez érvényes a magas frekvenciára, csak itt a növekedésével van arányban. Ezen felül, a középfrekvencia környéki hangokra berezonál a dobhártyám, ez kellemetlen torz hangokat eredményez. Nagyon érzékeny a kicsit is erősebb hangokra. Alapjába véve is tompán, torzan hallok, mint ha egy dobozba beszélnének.

Fogászati kezelések következtében enyhültek idővel a zúgásos tünetek, az ágyhoz kötő rosszullét elmúlt. Valószínűleg az évekig elhúzódó fogbél gyulladás ráterjedt a hallóidegekre. Attól tartok hogy idegi halláskárosodást szenvedtem el, ha ebbe belegondolok, akkor úrrá lesz rajtam a halálvágy, mivel a zene immár élezhetetlen számomra, ami nélkül élni nem tudok. Ez az egyik legfontosabb dolog az életemben, nincsenek kapcsolataim, mivel mentális beteg vagyok, ez az egyetlen kikapcsolódásom, örömforrásom, nélküle nem tudok tevékenykedni. A zene megnyugtat, a legjobb antidepresszáns számomra, nem tudok meglenni nélküle. Ha ez így marad akkor nincs jövőm és sajnos meg kell tennem amit nem szeretnék.

Már csak a remény tart életben, hogy talán ha nem is százszázalékosan, de meggyógyulhatok. Mióta megtörtént ez a baleset, mély depresszióba zuhantam, képtelen vagyok bármit is csinálni, egyszerűen bele vagyok betegedve. Voltak terveim a jövőre nézve, amihez csak akkor lesz erőm, ha rendbe jövök. Most ezen múlik az életem, ezért az olvasók véleményét, javaslatát kérném, arról, hogy hová forduljak, illetve mely magánklinikát érdemes igénybe venni. Szeretném tudni, hol vannak a legprofibb szakorvosok Magyarországon, akik nem intézik el annyival hogy belekukkantanak a fülbe és nem mondják azt hogy ép a hallásom. Akár külföldre is elmennék, ha műteni kell. Ha legalább el lehetne érni hogy halljak valamilyen szinten az egész frekvenciatartományban tisztán, akkor egy profi hallókészülékkel ki lehetne egyenlíteni az eltéréseket, ezzel is bőven megelégednék. Előre is köszönöm a válaszokat! Legyen mindenkinek szép napja!



2017. ápr. 6. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik ismerősömnek pontosan ugyanez a problémája, ha írsz privátot, megadom az elérhetőségét.
2017. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Írtam privátot.
2017. ápr. 9. 03:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem válaszolt az illető.. Esetleg valaki másnak van valami tanácsa?
2017. ápr. 10. 02:55
 4/7 anonim válasza:
Szia én is fül problémával küszködöm és amit le írtál ugyan ezt tapasztaltam én is bele néznek aztán magának semmi baja vagy nesze itt egy antibiotikum ami már nem is hat , 6 hete fáj a fülem :/ , ne add fel öngyilkos semmiféle képpen ne legyél mivel már olyan hallokészülékek vannak amivel nagyon jól vissza is nyerheted a hallásod jelentős részét, jelenleg én is keresek jó magán orvost de elég borsos áron vizsgálnak meg de ha más meg oldás nincs kénytelen leszek oda menni , h bárki tud jó füll orr gégészt Kérem nekem is jelezze
2017. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem mindenki tudja elfogadni a hallásromlást és a vele járó tüneteket, sajnos én ezek közé tartozom. Amíg ki nem derül lehet-e valamilyen módon orvosolni a problémámat, addig csak elméleti dolog lesz az öngyilkosság. Én szeretnék élni, de nem betegen, szenvedtem már eleget sajnos. Csak reménykedni tudok, hogy van megoldás rá.


Neked kedves válaszoló sok szerencsét kívánok a gyógyuláshoz! Tapasztalataimból kiindulva ezekre dologra figyelnék, a helyes táplálkozásra (növényi étrend), fogászati kezelésre, fogápolásra, hideg elleni védekezésre (sapka viselete) ezek befolyásolják főként a fül állapotát. Utólag persze könnyű okosnak lenni.

2017. ápr. 14. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:

- 20-30 Hz-et nem is kell hallanod, maximum érezned ahogy a levegőben terjed. Sok hangszóró egyébként le sem tudja játszani, professzionális kategóriában nem elvárás az ilyen mély tartomány megszólaltatása.


- Ha idegi károsodásod van, akkor azt a hallásvizsgálat kimutatta volna. Mértek rendesen légvezetéses és csontvezetésest is? Végeztek előtte tympanometria-t is? Ha igen, az milyen eredményű lett?


- Normál esetben elég a 125-8000 Hz közötti hallásvizsgálat, abból már látszódik, ha valami gond van. Ha magasabb frekvenciákon is akarsz teszteltetni, akkor azt külön kérni kell és azt hiszem az országban csak 1-2 helyen tudnak olyat csinálni.

2017. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jó orvos érdekel, akkor keresd fel Dr. Bauer Miklós-t (Pécs).


[link]


Nyugdíjas, de a mai napig rendel Pécsen a kórházban!

2017. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!