Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbélgyulladás diagnózisa...

Vakbélgyulladás diagnózisa után mi történik? Fel akarok készülni.

Figyelt kérdés
Ha kiderül valakinél hogy vakbélgyulladás akkor huss be a műtőbe? Vagy vannak előkészületek, vizsgálatok? A műtőben mi történik? Pucéran kell lenni? Benyugtatóznak hogy ne izguljak? (csak azért kérdezem mert olyan erős hasfájás gyötör hogy nem bírok felülni és azt tervezem hogy bemegyek megnézetni, fel akarok készülni) Kérlek titeket minél gyorsabban válaszoljatok.

2017. jún. 8. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem..ha már ettél és nem fenyeget a perforáció gyanúja, akkor csak másnap műtenek.


Ráadásul előtte megnézik ultrahanggal, jegelik, vért vesznek, és megpróbálják kizárni a többi hasonló tünetet produkáló betegséget). Műtét előtt, ha nem sürgősségi, kapsz egy enyhe nyugtatót, így már nem is zavar ha betolnak a műtőbe. Mire felébredsz meg már vége is van a szobában leszel.

2017. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először vérvétel,nőgyógyászat ha nő vagy,nem-e terhesség! Ha üres a műtő és éppen ráérnek,megműtenek! Amig nem,addig jegelik!

Engem éjfél körül vittek be,a dokik aludtak,így megvárták a reggeli műszakot,a váltókat! Utolsó percben műtöttek,majdnem perforált! Szombat estétől szenvedtem,azt mondta a helyi ügyeletes doki,hogy gyomorrontás! 3x látott!

2017. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaa és hétfő reggel műtöttek! Még a földön is fetrengtem a fájdalomtól! Lázad,hányás van? Ha hánysz is,valószínű vakbél!
2017. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem az első nap beinjekcióztak így minden lelet negatív lett ezért mondták h másnap menjek vissza oda ahová tartozom. Odamentem ott már kimutatták a gyulladást. De nekem lehet kamu vakbelem volt mert mindig mensessel függtek egybe a rosszullétek. Vérvétel, nőgyógyászat, ugye eleve a sebészeten voltam. Már nem engedtek haza, fel az osztályra, infúzió be. Még elrendeltek egy CT-t, valami löttyöt meg kellett inni két óra alatt. Majd a műtét mellett döntöttek. Altató orvos még arra is várni kellett. És EKG is. Este kilenc lett mire betoltak a műtőbe, az osztályra meg fél háromkor vettek fel.
2017. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!