Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vidéki lakcímmel szeretnék...

Vidéki lakcímmel szeretnék Budapesten tüdőszűrést csináltatni orvosi vizsgálathoz. Hívtam a 16. kerületit, azt mondták orvosi beutaló nélkül felejtsem el. Tényleg nem lehet beutaló és orvos nélkül tüdőszűrőt kérni sehol ebben az országban?

Figyelt kérdés
2017. jún. 9. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ez nekem új. Elvileg fizetős a tüdőszűrés(talán 1700 ft körül volt még pár éve, nem tudom, hogy azóta változott-e az ár). Egyébként vannak foglalkozás eü-s dokik, próbálj meg tőle kérni beutalót, ha nincs itt háziorvosod.
2017. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, fizetős. De pont ez lett volna a lényeg, hogy fizetek, hogy elkerüljem az utazgatásokat, a költségét, meg az időpocsékolást háziorvosnál. Van egy papírom, amit a munkaügyi központ kért, egy orvosi vizsgálatot foglalkoztathatósági szakvéleményhez, de az orvosi vizsgálatra csak úgy mehetek el, ha viszek friss tüdőszűrős leletet is, tüdőszűrőre meg csak úgy állítólag, ha van beutalóm...vicc...
2017. jún. 9. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez így tényleg teljes káosz. Esetleg teljesen magánúton elintézni nem lehet? Vagy affideába elmenni és ott kifizetni a mellkas rtg-t? ők úgyis magáncég és ha kifizeted a vizsgálatot nekik aztán minden mindegy.
2017. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben felhívtam a háziorvosomat ez ügyben, szerencsémre tudott hétfő délelőttre adni egy időpontot, és azt mondta, pont a szomszédjukban van az sztk, ahol csinálnak azonnal egy röntgent, /mert ugyebár vasárnap éjjel köhögni fogok :D/, és a mellkas röntgent ugyanúgy el kell fogadják majd, mint a tüdőszűrőt, és rögtön kiadják a leletet is, így nem is kell kétszer menni a tüdőszűrő laborba. Na pont ez az, amiért nem váltottam évek óta háziorvost sem, mert egy jó orvos aranyat ér.
2017. jún. 9. 16:24
 6/7 anonim válasza:
Nekem az auróra uban 8 ker megcsinaltátk de fizetni kellett videki lakoskent
2017. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szenes43 ***** válasza:
Minden EÜ.-s intézménynek van egy ellátási kötelezettsége.Lakcímkártyát és TB.-kártyát kérnek s akkor ingyenes. Azt hogy + ban mennyi fizetős fér bele a rendelési idejükbe azt kívülről eldönteni nem tudjuk.
2017. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!