Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S Nagyon durván leégtem...

S. O. S Nagyon durván leégtem nagyon rosszul vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az egész még Elöző Vasárnap kezdődöt amikor strandolni voltam, utána Hétfőn Balatonon. Már ezek után leégtem az is nagyon rossz volt. Tegnap este elkezdet hámlani a bőröm. Ma pedig osztályal voltunk Velencei-tón és még lesse hámlot rendesen a bőröm az új bőröm ègget le. És most hányingerem van hőemelkedés a hassam nagyon fáj és nyilván a bőröm. Mit csináljak?
2017. jún. 9. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Azonnal elkellet volna menni ügyeletre, siess!
2017. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek mész napra égett bőrrel????

Ez mire jó?

A naptejet és az árnyékot nem ismered?

Napszúrást kaptál.

Igyál sok vizet, pihenjél. Vegyél valami égésre való szert, pl. Irix spray.

Ha nagyon durva, akkor menj el orvoshoz is.

2017. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Napszúrásod van, és nem tudom hányad fokú égési sérülésed. Hűteni kell a bőrödet, és Bepanthennel kenegetni. Menj ügyeletre!
2017. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az Irix spray valóban hatásos. A láz ellen vegyél be 1 szem aszpirint vagy kalmopirint, esetleg ülj be egy kád 28°C-os hűtőfürdőbe. A hasfájás kivételével a leírtak megfelelnek az égési sérülés tüneteinek. A hideg vizes törülköző vagy lepedő a bőrre szintén nyugtató.
2017. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már jobban vagyok :D.Csak a bőröm ègg.
2017. jún. 9. 20:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit pihentem és már nincs olyan nagy baj mint ahogy elsőre tünt.Hétfőn megyünk osztályal Oázisba szerintetek mennyek?
2017. jún. 9. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne menjél! Hetekig is eltart, amire rendbe jön a bőröd.

És utána pedig használj 50-es napvédőt. De persze azzal sem lehet korlátlanul a napon lenni.

2017. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát jó ma magyar meccs van és az fontosabb XD.Amugy is majd lehámlik ez is oázisba max nem megyek.
2017. jún. 9. 20:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak az alvás lessz nehéz.
2017. jún. 9. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fuu nem kötekedésből de ne csodálkozz ha pár évtized múlva bőrrákot kapsz...
2017. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!