Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosnál ez tényleg így...

Háziorvosnál ez tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Hónap végén műtenek, pajzsmirigyre, 4-5 napig leszek kórházban. Felhívtam a háziorvost, hogy mikor menjek be, hogy folytatlólagosan kiírja a táppénzt, és azt mondta, hogy kórház után már másnap be kellene hozzá mennem, vagy valaki vigye be a kórházi igazolásomat, és kiállítja.

Az a gondom, hogy nem tudok elküldeni magam helyett senkit, ráadásul engem Pesten műtenek, itt akartam maradni a műtét után (albérletben), de a háziorvosom meg ÉK Magyarországon van. Most akkor utazzak le 200 km-t vágott nyakkal azért, hogy kiírjon táppénzre, utána meg utazzak vissza varratszedésre? Visszamenőleg tényleg nem tud kiírni? Szeritem ránéz majd a nyakamra, egyértelmű lesz, hogy nem mentem el sunyiban dolgozni mégis.



2017. jún. 16. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 5 nappal korábbi időpontban lehet valakit visszamenőleg táppénzbe venni. Elsőbbségi levélben vagy futárral el kell neki küldeni a zárjójelentés másolatát, vagy Pesten keresni háziorvost.
2017. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erről az 5 nap visszamenőlegről már én is hallottam, barátságosabban hangzik, mint a kórház után azonnal. Csak olyan határozottan mondta, hogy másnap kell neki az igazolás, ilyen "mièrt, valami mást kèpzelt?" hangsúllyal.
2017. jún. 17. 08:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, persze, hogy a telefonban azt mondta. Négyszemközt, ha amúgy jó viszonyban vagy vele, elintézhető bármi, de telefonban tartania kell magát a törvény betűjéhez.
2017. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!