Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Támogatja a TB a fogpótlást?

Támogatja a TB a fogpótlást?

Figyelt kérdés
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapján próbáltam utána járni mielött szakemberhez fordulok, de nem sok sikerrel jártam. Elméletben a TB támogatja a kivehető protézist (ami nem egyenlő az esztétikai fogpótlással...ami engem nem is zavarna hisz nem a Da Vinci klinika titángyökeres panellakás árú fogpótlására vágyom hanem hogy tudjak szilárd ételt fogyasztani és artikuláltan beszélni. Szóval az lenne a kérdésem hogy a Társadalom Biztosítás támogatja e akár a legolcsóbb műanyagos kivehető alsó felső protézis elkészítését még akár részben is?! Azon beavatkozások amik megelőzik a lenyomat készítést, visszamaradt foggyökér eltávolítása stb stb azokat támogatja a tb de azt nem tudom a fogpótlást támogatja e.

2017. jún. 18. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

2. Fogpótlás


A fogak rágóképességének helyreállítása érdekében szükséges kivehető és rögzített fogpótlásra – az egészségbiztosítás keretében – a következők szerint jár támogatás:


18 év alattiak, 18. év betöltését követően nappali tagozaton tanulók és várandósság esetén:


A 18. életév betöltéséig, illetve 18. életév betöltését követően a közép-, és szakképző iskola nappali tagozatán folytatott tanulmányok ideje alatt, valamint a várandósság megállapításától a szülést követő 90 napig a támogatott kivehető és rögzített fogpótlások fogorvosi munkáira térítésmentesen jogosultak a biztosítottak, a technikai költségekhez nyújtott ártámogatást pedig a támogatott gyógyászati segédeszközöket kihirdető közlemény határozza meg.


18-62 év közöttiek esetében:


A 18. év feletti betegek a kivehető és rögzített fogpótlások fogorvosi munkáira teljes térítési díjat fizetnek, a technikai költségekhez nyújtott ártámogatást pedig a támogatott gyógyászati segédeszközöket kihirdető közlemény határozza meg.


62 év felettiek esetén:


62. év felett a támogatott kivehető és rögzített fogpótlások fogorvosi munkája térítésmentesen jár, a technikai költségekhez nyújtott ártámogatást pedig a támogatott gyógyászati segédeszközöket kihirdető közlemény határozza

2017. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ezeket a sorokat én is olvastam. Az alábbi rész miszerint...

"A 18. év feletti betegek a kivehető és rögzített fogpótlások fogorvosi munkáira teljes térítési díjat fizetnek, a technikai költségekhez nyújtott ártámogatást pedig a támogatott gyógyászati segédeszközöket kihirdető közlemény határozza meg. ,, Azt takarja hogy teljes egészben támogatja a TB vagy azt hogy gyakorlatban a fogorvos leveszi a mintát tb által finanszírozva, én pedig egy katalógusból megtudom hány havi fizetésem tegyem félre a protézisre+fogtechnikusra? Sajnos nem szeret állambácsi konkrétan fogalmazni :/

2017. jún. 18. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Az orvos díját nem kell fizetni ha az illetékes körzetbe tartozol, de a fogtechnikusi díjat, anyagárat fizetni kell, amit a doki meg tud mondani fejből bármikor.
2017. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!