Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnak egy teljes...

Mit csinálnak egy teljes kardiologiai vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Mondták,hogy valami szívizotóőpia,meg szívkatéterezés,de ezek mik? Mit csinálnak ilyenkor?
2010. máj. 19. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szívizotópián voltam.A vizsgálat egyáltalán nem vészes!Nem fájdalmas,csak türelem kell hozzá,mert kb fél napodat igénybe veszi...Szóval,reggel bemésza kórházba,radiológiára,éhgyomorral,gyógyszert előtte nem vehetsz be.Ott azzal kezdik,hogy kapsz egy izozópos injekciót vénásan,ami megfesti az ereid ,aztán várnod kell,kb 1 órát,közben enned kell valamit(szendvicset vagy valamit vigyél)és innod kell fél liter tejterméket!

Etután befektetnek egy "csőbe"kb 20percig kell benne feküdni mozdulatlanul,ez felvételeket készít rólad,mint a röntgen.

Ezután elküldenek szobabiciklizni vagy futópadozni, a végén ott is kapsz egy ugyanolyan injekciót,mint amit reggel kaptál és megiont vársz egy órát,aztán megint irány a csőbe,20 percig pihizel benne,aztán mehetsz haza,ekkor már beveheted a gyógyszert,ha szedsz valamit...



Szivkatéterezés:Ezen nem voltam,de sokan mesélték,akik már túl estek rajta,hogy nem fájdalmas,csak ez is hosszadalmas.Tehát:Vénán keresztül egy vékonyka csövet juttatnak el a szívedig,amin keresztül festéket juttatnak az erekbe és a csövön át apró kamerával látják a szív üregeit,működését.Maga a vizsgálat kb 15-30 perc.Utána meg kel inni 2 liter folyadékot,hogy kimossa a szervezetből a kontrasztanyagot.


Előstör bizonyára az izotópos vizsgálatot fogják elvégezni,mer ha ott kiderül,hogy mégsincs szükség a katéterezésre,akkor azt nem csinálják meg.

2010. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi az írás hibákért,de sietve írtam le :)
2010. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!