Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen mélyen kell a pillangó...

Milyen mélyen kell a pillangó vagy szárnyas tűt a vénába szúrni? (mennyi látszódjon ki a fém részből)

Figyelt kérdés

Fertőtlenítő spré, levegő kienged stb. azt tudom.


Még egy kérdés: Hol tudok venni könyvet/tankönyvet amit tanuló ápolók használnak?


Van 21G-s zöld tú és van attól picit vastagabb 23?-as vajszínő tű.



OFF TOPIC: Ha akárjátok elolvassátok...

Szóval azért kell mert beteg letem pár éve, és mostanra sokat romlott az állapotom annak ellenére hogy régebben még sportoltam(kondi, heti 3x5km futás).Az E.U. meg egy nagy szar, mert azt vettem észre megvárják mire élőhalott leszek, nem vesznek fel.

Izombiopsziám már volt, de eredmény csak úgy 6 hét múlva jön meg. Pont azért volt mert totál gyenge vagyok, nem tudják mitől de elgynegültem.


Az infúzió meg azért kell, mert kiakarom magam kicsit mosatni(sima só oldat). Más doki szerinta szervezetem túl sok méregtelenítő enzimet termel ami minden gyógyszert ásványianyagot lebont, így ezek hatástalanok. Na ezen segitene az infúzió stb.


Egyébként azt tervezem, ha kigyógyulok akkor elvégezném az ápolóit.



2017. júl. 1. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
nem lehet így megmondani hogy mennyire kell mélyen. Ha pl egy testesebb egyén vagy ahol a véna mélyen fekszik akkor a tűt nagyon mélyen be kell nyomni, de ha pl egy kigyúrt pasiról van szó akinek újjnyi vastag vénái vannak akkor nem tolod olyan mélyre. Ez a leírás a mélységre vonatkozik. A mennyire látszódjon ki a fém kérdésre azt tudom neked írni, hogy egy nagyon jó vénás embernél is azért be kell tolni, nem ütközésig de be kell helyezni a tűt mert kicsúszik. De a vénába tuti bele kell találni a tűvel, nem elég ha csak a könyökhajlatba beletolod valahova. Mert ha nem vagy vénában vagy átszúrod akkor az infúzió nem a vénába megy hanem mellé. Észreveszed mert csíp és elkezd a tűnél duzzanat keletkezni (ahova a folyadék megy, mert ugye a véna nem vezeti el)
2017. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
van 21G-s zöld tű, a 23-as az kék, vagyis véknyabb (minnél kevesebb a "G" annál vastagabb a tű). A vastagabb vajszínű az 19 G-s.
2017. júl. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!