Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A legtöbb magánrendelésen az...

A legtöbb magánrendelésen az orvos miért nem ad számlát?

Figyelt kérdés
Nem tudom elfogadni, hogy a pénz már ennyire megmérgezte az orvosokat is. Kevés a fizetés, oké, ez érthető, hálapénz elfogadása, ez már elítélendő, de valahol érthető is, ha nem az orvos kéri előre, de hogy már számlát sem dívik adni, ez már felháborító. Emlékezetem szerint eddig egyszer adtak nekem számlát, egy nagyon kedves neurológus, pedig már megfordultam nem egy magánrendelésen. Undorítónak találom ezt az egész sunyiságot.

2017. júl. 3. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Számláért mész vagy gyógyulni?
2017. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom. Én eddig mindig kaptam.
2017. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es. Gyógyulni, csak ha a boltosnak be kell tartani ezt a szabályt (ráadásul őt talán többször is ellenőrzik), akkor kelljen az orvosoknak is betartani.
2017. júl. 3. 19:44
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es. Hol laksz? Fővárosban?
2017. júl. 3. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegeden.
2017. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyi orvos ad, mint fodrász, kozmetikus.
2017. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 A bótba se számláért megyek ezzel az erővel, meg nagyjából sehova se, ahol fizetek valamiért.


A számlaadás egy bizalomerősítő dolog egyébként. Ha nyoma sincs annak, hogy ott járt, az ember legfeljebb reménykedhet, hogy valami komplikáció esetén nem hajtják el a vérbe. Ahova fogorvoshoz járok, ott automatikusan nyomtatja a recepciós a számlát, amelyen listázva vannak az elvégzett beavatkozások foganként és az értük kért összeg egy előre meghatározott részletes árlistából kerül oda. A fogorvosom csak rögzíti a számítógépén a kartonomra, hogy mit művelt velem és ebből automatikusan kerül összeállításra a számla, amit fizethetek a recepción kártyával vagy akár átutalással is. Teljesen transzparens az egész, nyilván adóznak is rendesen. Hadd ne mondjam, mennyivel több a bizodalmam ebben, mint ha csak elkérne zsebbe százezret a doktornő, aztán se azt nem tudnám, hogy is jött ez ki, se azt, hogy ha egy hét múlva visszamegyek, hogy gáz van, akkor nem közli-e, hogy sose látott :)

2017. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!