Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elkezdenék rajtam mellkasko...

Ha elkezdenék rajtam mellkaskompressziót és szájból szájba lélegeztetést alkalmazni annak ellenére hogy van pulzusom és légzésem is akkor anna milyen következményei lennének?

Figyelt kérdés
Arra gondolol,hogy eszméletlen vagyok de az életfunkcióim rendében vannnak,viszonyt körülöttem elsősegélynyújtás területéin kevésbé tapasztalt embernek vannak!Kérem,hogy trollok kíméljenek!!!

2017. júl. 5. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van pulzusod, és légzésed, akkor nem fognak szívmasszázst, és mesterséges lélegeztetést alkalmazni rajtad. De értem az aggodalmadat. Ha mégis csinálnák, nem lenne semmi komoly bajod, és az extra levegőktől gyorsan magadhoz is térnél. Szóval nincs olyan, hogy egy élő-ájult ember meghal a masszázstól, és a lélegeztetéstől. Ha lélegeznél, és közben a szádba, vagy az orrodba fújnának erősen, akkor köhögnél. Legkésőbb ekkor abbahagynák.
2017. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a szívemnek nem lehet komolyabb baja?
2017. júl. 5. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Bordád eltörhet. Ez megesik tényleges CPR-nél is. A szívednek nem lesz baja.
2017. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nemethkaroly válasza:

Semmi.

Az igazi CPR nál olyan erővel nyomják meg a mellkasod hogy a tüdőd összeszorul, ami bizony borda törést jelent. Az eléggé észrevehető.


Az amatőrök akik nem tudják megállapítani hogy lélegzel, azok meg nem fogják.

Ezenkívül talán herpesz.

2017. júl. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még a herpesz az a jobbik eset!De egyébként jobb ha elkezdik és nem szükséges,mint ha nemi kezdik el és kellene nem?Legalábbis én így gondolom...Nyilván a legjobb az ha akkor csinálják amikor ténylegesen szükséges!
2017. júl. 8. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!