Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Visszér fájdalommal milyen...

Visszér fájdalommal milyen orvoshoz kell menni? Beutaló kell? Erre még elég a kenőcs, vagy doki? Ő mit csinál ilyen tünetekkel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy majd ő eldönti, de nagyjából hátha tudjátok, hogy ez tuti műtét, vagy gyógyszerrel, kenőccsel, egyéb dologgal kezelhető.

Csak az egyik combom belső oldalán van egy dudor, pár hónapja lehet ott, nem is foglalkoztam vele.

1-2 hete kezdett el fájni, de már elég durván fáj.

Kb babszemnyi dudor.

Háziorvosnak megmutattam, kenőcsöt írt rá, de a patikában másikat adtak, olcsóbb meg a patikus szerint használ is, vadgesztenyés, ha jól emlékszem.

Kicsit tényleg jobb lett, de ez elég?

Vagy hogyan tovább?


2017. júl. 6. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát meghatározzák először, hogy hány métert tudsz megtenni fájdalom nélkül, ha ez 500m (így jelölik: D<500m) alatt van, akkor az én tudomásom szerint indokolt a műtét. Angiológus végzi, sebészeten.

Amúgy nem hiszem, hogy elég, mert az a dudor azért alakul ki, mert a mélyvénák elfolyása akadályozott, ezáltal a felszínes vénákra hárul a feladat, hogy "elszállítsák" a többlet vért.

2017. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok még: szóval szerintem enyhébb esetekben elég lehet átmeneti megoldásra , de ha már borzasztóan fáj, akkor megműtik.
2017. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annyira borzasztóan még nem fáj, de nem kellemes érzés.

Szóval sebészetre kell menni?

Az beutaló-köteles?

2017. júl. 6. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Kezdjél el nagy dózisban C vitamint enni, és meggyógyul.
2017. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jó hogy mondod, van egy csomó c-vitaminom, de tél óta megfeledkeztem róla.

hogy a visszér ettől elmúlna, az nekem nagyon furcsa, mindenesetre elkezdem újra szedni, ártani nem árt.

megyek egyébként érsebészetre, addig meg szorítót hordok, azzal kicsit jobb.

2017. júl. 9. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
A C vitamin gondoskodik az érfalak rugalmassásáról, a visszér a C vitamin hiányának következménye. Tudom, hogy ez túl egyszerűnek tűnik. Napi 6000 mg minimum kellene.
2017. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

na ez a legnagyobb baromság, a megadózis.

már ne haragudj.

az rda 60 mg, ami persze kevés, de a c vitamin vízoldékony, 2-3 óránként kipisiled, amit nem tudsz hasznosítani, márpedig 200-300 mg-nál többet nem tudsz.

teljesen felesleges több ezer mg-ot beszedni, hogy aztán hasznosulás nélkül távozzon.

nem vitatom, hogy a c vitamin IS kell az érfalak rugalmasságához, de még nagyon sok minden kell.

szedhetnék én napi 10000 mg-ot is, ha egyszer ülőmunkát végzek és minden nap cipekedek, akkor úgyis kialakult volna.

2017. júl. 9. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Birom a c vitaminos tevhiteket, utoljara a nagyokos norbi mondta h gyogyitja a rakot. Amugy az elso valaszolo vagyok. Ezt tanulom es volt gyakorlatom angiologian... Szoval van ralatasom a dologra. Ha c vitaminnal el lehetne intezni nem,lenne szukseg mutetre. Hulyesegre ne hallgass, szepen menj orvoshoz es megvizsgaljak az ereid. :) multkor egy fiatal vedonot mutottunk visszer problemaval, neki,eleg enyhe volt meg de ragaszkodott a,mutethez.
2017. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszerűbb a műtét,akkor válasszátok azt! De azt azért senki ne mondja, hogy a műtét meg a gyógyszer meg az orvos a megfelelő megoldás. Az okot kell megszüntetni, méghozzá életmódváltással. Persze, hogy azt tanítják, hogy a gyógyszer meg a méregdrága beavatkozás a megoldás. Ha valakinek elég erősek az erei, ülhet egész nap, nem lesz visszere.

A C viaminról meg higgyétek azt, amit a gyógyszergyárak el akarnak veletek hitetni! Valóban a felesleg kiürül a szervezetből, de nem tudod, hogy mennyi a szükséges, mert nagyon sok mindentől függ. de az ajánlott mennyiség arra elég, hogy ne kapj skorbutot. Ez azonban messze van a minőségi élettől.

A Norbis témához: a rák is csak kialakul valami hiányában, nem az ufók helyezik el benned.

2017. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A rák nem egy hiányállapot, nagyon gyakran örökletes!


Mióta ezt a kérdést kiírtam, olyan napi 500 mg C-vitamin körül megeszek.

Nem tudom pontosan, mert por alakban van, gyógyteába szórom.

Egy picit most hobb a helyzet, hogy amúgy is így történt-e volna, vagy a vadgesztenyés krém, vagy a c vitamin segít, ezt nem tudom.

3 nap múlva orvos...

2017. júl. 17. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!