Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bölcsességfog húzás érzéstelen...

Bölcsességfog húzás érzéstelenítése? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Nos, több mint egy hete szedte ki az orvos a bölcsességfogam felül. Még közel is volt a felszínhez, tehát nem volt mély, mégis annyira fájt a húzása, hogy sírtam és sikítottam a fájdalomtól, pedig nem vagyok nyápic és a fájdalomtűrő képességem is magas. Két injekciót adott, de kint kellett még várni vagy 25-30 percet miután beadta, mert közben hívott be másokat is, szintén injekcióra. Ilyen fájdalmat még nem éltem át soha, a húzás közben beadott még egyet. Ez egy lepukkant sztk-ban történt. Van egy másik fogam, ami mélyebben van, kaptam újabb időpontot szeptemberre, de ha erre gondolok, már elfog a gyomorideg, hogy vissza kell mennem hozzá. Az érzéstelenítővel volt baj? Mert szerintem nem hatott eléggé. Azt nem éreztem mikor felvágta az ínyem, de a húzás nem is tompán, hanem élesen fájt..

2017. júl. 13. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Elviekben nem volna szabad annyira fájnia.

Az érzéstelenítőt lehet rosszul beadni szerintem. Én meglepődtem egyszer, amikor hátsó fogamat húzta doki, az érzéstelenítőt mégis középre, a legelső fogak felé kaptam. Azt mondta azért, mert ott húzódik az ideg, amit le kell szedálni, és tényleg nem érzetem semmit. Szóval lehet nem találta el, hová kell adni.

Vagy, azt nem írod, mennyire volt rossz a fog, de hallottam már olyat is, hogy valakinek lyukas volt a foga, már eleve fájt neki, a doki meg ráfogott a harapófogóval a csupasz idegre. Az aztán tud fájni.

2017. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Az érzéstelenítőt hátrafelé kaptam, a kihúzott fog mellé. A fogorvosom küldött ahhoz a szájsebészhez, de inkább elmegyek egy maszek orvoshoz, ahol fizetni kell, de azt a fájdalmat nem akarom még egyszer átélni.
2017. júl. 13. 16:40
 3/3 anonim válasza:
100%
Jobb is az, mint ahol ingyen csinálják. Nekem is csak azért fájt mert egy idegen volt a fogam, ha az orvos jól csinálja és nincs útban ideg akkor csak tompa fájdalmat kéne éreznéd.
2017. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!