Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Suli befejezése után mi a teendő?

Suli befejezése után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem le. Foggalmam sincs ilyenkor mi a sz*rt kell csinálni :| be kell jelentkeznem a munkanélkülibe? Tb-vel mi lesz? Csak mert fogszabályzóm van, tehát innentől kezdve nekem fizetnem kell majd a fogorvosnak? Jól tudom, hogyha levelezősre megyek (heti 1 egész napos) akkor nem jár se tb se semmi? Fogszabályzóval is mi lesz így? :(

2017. júl. 16. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha most érettségiztél, akkor október 31-ig érvényes a diákod, addig biztosított vagy és még utána 45 napig, december 15-ig. Addig nem kell semmit csinálnod. Ha nem állsz munkába addig és levelezőn tanulsz tovább, akkor december 15-től kell fizetned az egészségügyi hozzájárulást, előtte besétálsz a NAV-hoz, ahol kitöltsz egy papírt és kapsz csekket, havonta fizeted a járulékot.
2017. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha levelezősre fogsz járni, akkor érdemes elmenni a munkanélkülibe, hátha tudnak (akár már most, akár később) olyan munkát ajánlani, amit a levelező mellett csinálhatnál, meg egyáltalán megkérdezni, hogy mi a teendő, miket kell tudnod, mikor jár munkanélküli segély, meg ilyenek.
2017. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2017. júl. 16. 08:52
 4/8 anonim válasza:
Mindegy menj fősulira!
2017. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az volt a fő cél, nem lesznek meg a pontok hozzá :'(,
2017. júl. 16. 23:16
 6/8 anonim válasza:
Akkor válassz egy másik fősulit ahol pont elegenők a pontjaid!Ne add fel!Ha még sem megy akkor írasd magad talpalóra.!(az egy gyors módja az idegen nyelv megtanulására) Szólj ha lekartad már a nyelvvizsgát de ha nem itt a lehetőség!Legalább nem unatkozol+ha tudsz egy nyelvet akkor sokkal nagyobb a választék a munkahelyek között és lehet egy jól fizető állásod amit szeretsz is!
2017. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Miért aggódsz a fogszabályzón?Különben nem értem hogy érted azt,hogy mi lesz a fogszabályzóval?Azon aggódsz hogy a felnőttek nem hordanak?nyugi mert az ismerősöm 37 éves és fogszabályzója van.Valamint nem azért kéne fizetni a fogorvosnak mert végeztél a sulival hanem azért mert felnőtt vagy!Amugy nem az a lényeg a fogorvos számára hogy kitől van a pénz hanem az hogy legyen!Így ha a szüleidet ,rokonaidat megkéred fizetnek helyetted!
2017. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Arra értettem, hogy mi lesz így a fogszabályzóval, hogy mostantól fizetnem kell minden állításért, ív cseréért stb? Mert ha igen, az q*vára nem kevés pénz.
2017. júl. 17. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!