Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a neve annak az oltásnak,...

Mi a neve annak az oltásnak, amit általános iskolában adnak be, először a karba, és ha ott nem pirosodik be, akkor adják a karba is?

Figyelt kérdés
Én megkaptam a másodikat is a karba, és ott kigyűlt nekem.Ilyen esetben mi a teendő?Hallottam olyat is, ha elmegyek a sebészetre, ott kivágják. Ez igaz?
2010. máj. 22. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, te a tuberkulin-próbára gondolsz. Ha ez bepirosodik, akkor azt jelzi, hogy az immunrendszer még "emlékezik" a gyermekkorban adott TBC-ellenes oltásra, de ha nem pirosodik be, akkor a TBC-oltást (BCG a neve) meg kell ismételni.

A sebészes, kivágós részről nem tudok nyilatkozni, nem hallottam ilyesmiről...

2010. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. máj. 24. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi osztályunkban is volt, akinek iszonyúan megdagadt és begyulladt (kb az egész válla piros és gyulladt volt), na, neki sebészeten kezelték, hogy elmúljon a gyulladás, ne károsodjon maradandóan. De ha csak olyan 200 Ft-os méretűre dagadt fel, vagy kisebbre, és kiemelkedik, akkor nem csináltak semmit. Furcsa, hogy szüleinkél még ilyen homorú csillagformájú lett a végeredmény, ezek az újabbak meg kiemelkedőek már. Pláne furcsa, hogy a születéskori BCG még nekünk is homorú lett.

Ha pedig a karon nagyon begyullad (5-6 cm-es lesz a pirosság), akkor annak az ember TBC-gyanús, vagy a környezetében van TBC-s (volt az osztályunkban). Sajnos a hajléktalanok tömeges megjelenése miatt újra felütötte a fejét a TBC, ami 30-40 évig nem volt az országban (csak pár eset).

2010. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!