Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudják megállapítani,...

Hol tudják megállapítani, hogy gerincferdülésem van-e?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de soha nem volt se nekem, se a családomban bárkinek ilyen problémája. Szóval nem tudom, hogy kihez kell fordulni. Már kiskorom óta borzasztóan rossz a tartásom, és púposan járok. Mindig is tudtam, hogy csúnya az alakom, de nem törődtem vele különösebben. Azonban az utóbbi időben egyre többet fáj a hátam és a vállam. Az egyik gyógytornász ismerősöm mondta, hogy szerinte érdemes lenne tornára járnom. Az ortopédius tudja ezt megállapítani? Kérjek időpontot az SZTK-ban? Ő tud kiírni engem gyógytornára? Végzős középiskolás vagyok, és a sulimban is van gyógytorna. Csak akkor ír ki, ha tényleg súlyos gerincferdülésem van? Mert én mindenképpen szeretnék járni, mert nagyon rossz a tartásom, és már szégyenlem magam. Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 26. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
ortopédia...
2017. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ortopédus ránézésre rögtön megmondja. És minden kérdésedre tud válaszolni.
2017. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És SZTK-ba menjek vagy magándokihoz? További véleményeket, tapasztalokat is szívesen olvasnék:(
2017. júl. 26. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Te döntésed, hogy melyikhez mész. Többet nem fog segíteni, egy magándoki, mint az SZTK, csak nem lesz nagy várólista, és előbb megvizsgál.

IGen, ki tud írni az SZTK gyógytornára, sőt gyógyúszásra is. Azt hiszem lehet választani.

2017. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nincsennek csoda tornák.

A gyógytorna azoknak való akik nem tudják rávenni magukat az edzésre, hatása szinte 00

2017. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ortopédián, de egy gyógytornász is meg tudja mondani. Otthon is lehet ellenőrizni, előrehajolsz megfogod a lábujjaidat akkor a meztelen hátadon kitüremkedik a gerinced ott elvben látszik a görbület, kihúzod magad és a két popsid alja nem egy vonalban van.
2017. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!