Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges-e vényköteles...

Lehetséges-e vényköteles gyógyszer behozatala Magyarországra?

Figyelt kérdés
Férfias típusú hajhullásra szedném a vényköteles Proscart. Úgy tudom, csak urológus tudja felírni ezt a gyógyszert, viszont így valószínűleg nem jutnék hozzá. Találtam a neten egy "elvileg" megbízható helyet, ahol a vényt egy kérdőív kitöltése után online orvos állítja ki. Ha vámellenőrzésre kerül a sor, akkor meg fognak büntetni azért, mert vényköteles gyógyszert rendeltem itthoni vény nélkül? Nem vagyok biztos benne, mert nem utángyártott, nem szerepel a hamis/tiltott gyógyszerek listáján sem, és ott lenne mellette a külföldi vény.

2017. aug. 8. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igen behozni. Én innen vittem Magyarországról a felírt receptet, és kiadták külföldön a patikában. Mást is rendeltem már külföldről és megérkezett. Nem tudom milyen országból fogod rendelni, de előtte le lehet levelezni, hogy hogy tudod megrendelni?
2017. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Prosterid 5 mg néven találtam a hatóanyagot. Itthon nem kapható?
2017. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha ellenőrzik, nem lesz belőle problémám (bírság/börtön)? Végül is nem kábítószert rendelek, csak vényköteles ...
2017. szept. 2. 16:04
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%
Lehetni lehet külföldről így behozni, de neki nincs vénye hozzá, ez pedig gáz és csalás lenne, ha észreveszik.
2019. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!