Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban szerzett tüdőgyullad...

Kórházban szerzett tüdőgyulladás nagyon súlyos?

Figyelt kérdés
Ki lehet gyógyülni belőle, ha az ember kórházban van és elkapja?
2010. máj. 24. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért van kórházban. de szerintem ki.
2010. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kórházban összeszedett tüdőgyulladások azért veszélyesebbek, mert:


1. Aki kórházban van, már feltehetőleg van más baja is, és egy legyengült szervezet nehezebben küzd meg a tüdőgyulladással (de meg tud).


2. A kórházi kórokozók általában több antibiotikumra rezisztensek, mint "utcai" társaik, ami szintén nem tesz jót a gyógyulásnak.


Ki lehet gyógyulni, de nem mindig. Például nem mindegy, hogy egy végstádiumú rákos, vagy egy kéztöréssel bevitt ember kapja-e el a tüdőgyulladást...

2010. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szúrt seb amely a tüdőt is érintette
2010. máj. 24. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A térdemet műttték és nekem akkor sikerült vírusos tüdőgyulladást szereznem (nem volt elég bajom a térdemmel). A következménye az lett, hogy pár nappal meghosszabodott a kórházi tartózkodásom, de kigyógyultam belőle.
2010. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17:24 jól beszélt. Azt tenném hozzá, hogy ilyen esetekre vannak az ún. "páncélszekrény-antibiotikumok", amelyeket csak erre adnak, hogy ne alakuljon ki ellenük rezisztencia. De viszonylag súlyos is lehet.
2010. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!