Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lebénult, hozzátartozó nélküli...

Lebénult, hozzátartozó nélküli személy esti ellátását OEP támogatja?

Figyelt kérdés
Kis nyugdíjas az illető. Este 1 óra gondozást igényelne. Van rá támogatott lehetőség? Ilyen esetben csak a kórházi elfekvő marad?

2017. szept. 10. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát én nemrég szembesültem azzal, hogy a háziápolás gyakorlatilag nulla. Gyógytornász kijön, de ha jól emlékszem kétszer 12 alkalom és utána csak fél év múlva lehet újra kérni. Elvileg van házigondozás is, tök szépen le van írva a honlapjukon minden, gyakorlatilag viszont közölték, hogy így nem jönnek ki, mert nem éri meg. Nekünk is estére kellett volna, aki segít fürdetni, de aztán szerencsére jól alakultak a dolgok, néhány hónap után 180 fokos fordulatot vett a betegünk állapota, pedig mindenki lemondott már róla. Szeretetszolgálatoknál érdemes még érdeklődni, vagy egy nyugdíjas ápolónőt keresni, napi egy óra nem kerül olyan sokba. Kérdés, hogy neki is megéri-e így, utazgatni esetleg, stb. Az elfekvő egy halál, csesznek egy nagyot az emberre. Tisztelet a kivételnek, de láttam, hogy mi folyik ott.
2017. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos hirdetésre nem jelentkeznek.
2017. szept. 10. 21:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Helyileg hol kellene? Mert idősek otthonában is érdemes próbálkozni, nekem van ismerősöm, aki ott dolgozik és utána még elmegy egy-két helyre.
2017. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Budapest V. kerületi az illető. Este csak tisztába kellene tenni, tehát nem sok munka. Köszönöm a tippet, de nem is tudom hogy lehetne felvenni ilyen szakmában dolgozókkal a kapcsolatot?
2017. szept. 10. 23:51
 5/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot.

[link]

2017. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az OEP 56 napot finanszíroz. Háziorvos engedélye szükséges.
2017. szept. 11. 19:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez jó hír. Én is próbálkoztam a háziorvosnál, de azt a választ kaptam, amit a legelső hozzászólásomban leírtam. De talán ti több sikerrel jártok. Ha nem felejted el, írd meg, hogy mi lett.
2017. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már el is van intézve. Nálunk azt mondta a háziorvos, hogy nincs ilyen, de végül sikerült elintézni. A "Kék Angyal" szervezet vállata ilyen formában. Nem tudom miért nem tudnak erről a házi orvosok, hogy ilyen van? Lehet nem akarnak tudni róla?
2017. szept. 12. 13:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült. Rehabilitáción volt már a rokon?
2017. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Volt rehabilitáción, de ott bénult le teljesen, mert csak fektették 5 hónapig, és letapadtak az izmai. Nem volt gyógytornász, és ha volt, akkor sem csinált vele szinte semmit. Más kezelést nem kapott, mert szerintem nincs pénzük a kórházaknak. Nem a rokonom, csak egy távoli ismerős.
2017. szept. 12. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!