Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lebénult, hozzátartozó nélküli...

Lebénult, hozzátartozó nélküli személy esti ellátását OEP támogatja?

Figyelt kérdés
Kis nyugdíjas az illető. Este 1 óra gondozást igényelne. Van rá támogatott lehetőség? Ilyen esetben csak a kórházi elfekvő marad?

2017. szept. 10. 15:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Rehabilitáció alatt a geriátriai, krónikus belgyógyászat és rehabilitációs osztály nevű förmedvényt érted? Mert ott volt az én rokonom is és azt láttam, hogy akinek nincs senkije, azt le sem szarják, anyuval kínunkban már azon röhögtünk, amikor látogatás volt, hogy na jönnek a hozzátartozók rehabilitálni. A nagynénémet kiültették az ágy szélére, agyvérzéses, söntös betegként, aki akkor már három hónapja feküdt, ez volt a gyógytorna. Le is esett és eltörött az arccsontja. Erről mélyen hallgattak, de én kiokítottam anyámat, hogy ha kint a lázlap azonnal nézze meg. Anyu ment látogatni, tesója arca feldagadva, megmondani nem tudta, hogy mi történt, lázlap véletlenül kint volt, anyu ki is verte a hepajt, aztán a zárójelentésében már az szerepelt, hogy csütörtökön küldték el röntgenre, mert akkor esett le, holott ez szerdán történt. Anyu mindennap ment, így a nap tuti. Viszont később Keszthelyre került a rehabilitációs osztályra, ahol valóban ezzel foglalkoznak, s most ott tartunk, hogy beszél és önállóan jár, bár kicsit meglassult, de magát el tudja látni. Szóval érdemes még próbálkozni.
2017. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen ott feküdt ez az illető is. Sorban haltak ott meg olyan emberek, akiknek még nem kellett volna. Volt aki folyton leesett. Ha meg szóltak a nővérnek, az fel volt háborodva, hogy zavarják. Több tüdőgyulladáson esett át ez az illető. Ha nem jött volna haza, már nem élne.
2017. szept. 13. 21:17
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ugyanezt tapasztaltam. Viszont háziápolás keretében kérhető gyógytorna is, legalább mozogna egy kicsit és nem sorvadnának az izmai.
2017. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sajnos már igénybe vette az illető, de nem használt, fel sem tud állni. Katasztrófa így egyedül neki. Mindenért fizetnie kell, és kisnyugdíjas.
2017. szept. 13. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!