Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek már vettek kézfejből...

Akinek már vettek kézfejből vért elmondaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Pànikos vagyok, és pszichésen felek a vervételtől, főleg a könyékhajlatból. Nem látszódik ott venàm, és tudom hogy a nővérek erre szakosodtak, hogy megtalàljàk, de én sokkal nyugodtabb lennék ha kézfejből vennék le. Ellenben mindehol azt olvasom, hogy ez sokkal rosszabb. Akinek már vettek mindkét helyről megosztanà a tapasztalatait? Értem hogy jobban fáj, de gondolom nem sokszorosan.

2017. szept. 18. 22:46
 1/7 Psychopathist válasza:
Nekem az a tapasztalatom,hogy kézfejből sokkal kellemetlenebb érzés,mint könyökhajlatból. Amikor a kézfejemből vettek vért és nem találták el az eret,mikor elkezdték mozgatni fájt a csont és csak cseppekben tudtak egy kis mennyiségű vért venni.
2017. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok vérvételem volt már mind könyökhajlatból,mind kézfejből.. És én rosszúl vagyok vérvételnél.. Mindig feküdnöm kell,különben szinte biztos,hogy elájulok. Viszont én is osztom az általad említett véleményeket,kézfejből kellemetlenebb. (Legalábbis nekem mindig az volt). Hajlatból az esetek 99%ban meg sem éreztem, kézfejből kellemetlen,de ezt sem nevezném fájdalomnak.
2017. szept. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Amarok Tonrar ***** válasza:
Normális fájdalomküszöbű embernél nagyjából enyhe fájdalmat okoz amit te szeretnél. Persze minél többször szúrnak, annál kellemetlenebb, de teljesen kibírható.
2017. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. 12 éve a kézfejemen szúratom magam vérvételnél. Szinte minden egyes alkalommal le akarnak beszélni róla, mert az az általános vélekedés, hogy sokkal jobban fáj. Nekem nem. Nekem a könyökhajlatban fájt igazán és mindig be is göbösödött utána. A kézfejnél nincs ilyen probléma. Általában vékonyabb, szárnyas tűvel szúrják, mert érzékenyebb, vékonyabb a bőr. Nekem sokkal kellemesebb, de ez az egyéni véleményem.
2017. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha külön kéred, leveszik onnan. ismerek olyat, aki annyira fél a vérvételtől, annyira rosszak a vénái, hogy a lábfejét szokták szúrni. a laborosnak mindegy, véna legyen ;)


kézfek érzékenyebb, és bár jobban látszik a véna, mer vékonyabb a bőr, a könyékhajlatban sokkal jobb, vastagabb ér van, amt könnyebb szúrni.

mivel a kézfejben vékony véna van, könnyen eldurranhat, és akkor a bevérzés további felesleges fájdalmakat okoz.

2017. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Végül hiába kértem, hogy kézfejből vegyék,nem tették meg, így nem tudtam megtapasztalni.
2017. szept. 21. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg vervetelem volt, és gyakran rosszul is vagyok, lehet kicsit pszichés is de nekem könyököm hajlatbol iszonyúan faj, kezfejbol pedig elenyésző a fájdalom számomra .
2019. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!