Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Labor vizsgálatom lesz. Vért...

Labor vizsgálatom lesz. Vért vesznek, de honnan tudhatom, hogy vizeletet is kell leadni?

Figyelt kérdés

Kicsit tartok a pisiléstől. Szeretnék lelkileg felkészülni a procedúrára.


Szóval ezeket x-elték be:

teljes vérkép, We, ÉVc, Na, K, Ca, Fe, Karbamid, Kreatinin, Se bil, Össz. bil, Urina Ált+ül., Cholesterin, triglicerid, Hugysav, GOT, GPD, GGT, Alk.ph, TSH, GFR


2017. szept. 10. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell leadnod. Az urina ált+ ül. utal rá.
2017. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

áááúú

És az hogy megy?


Időpontom van, odamegyek, mikor sorra kerülök bemegyek, leveszik a vért. Elküldenek egy mosdóba, ahol vannak kirakva műanyag "ivó" poharak. Választok egy szárazat :D hátha az jobb :D beviszem a fülképe és belecsurgatok kicsit, sokat? félig? Ha olyan lett a pohár megtörlöm és valahol leadom. Fogalmam nincs hol.


És akkor csak simán belepisilek, vagy középsugaras kell? Tehát, hogy az eleje a wc-be menjen? És az utolsó cseppek???? az mehet a pohárba? vagy azt is már a wc-be kéne?


Bocsánat, hogy értetlenkedem, de kicsit tartok ettől.

2017. szept. 10. 17:30
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben olvasgattam kicsit.

Komolyan a reggeli első vizelettel kell kínlódnom reggel 9-10-is mire sorra kerülök???

Aznap lehet pont menstruálni is fogok. Tamponnal sem jó?

2017. szept. 10. 17:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam laborban, mi nem fogadtunk vizeletet menstruáció alatt.

Nyilván vannak akik akkor is leadják, ilyenkor akkor is kerülhet a vizeletbe vér, ha szabad szemmel nem vesszük észre. A teszt/mikroszkóp pedig kiszűri. Az is problémás, ha ténylegesen van vér a vizeletben, de csak legyintünk, hogy 'ááá csak menstruáltam, véletlen' és elsiklunk a baj felett. Jobb kivárni azt a pár napot.


Patikában lehet kapni steril vizeletes poharat. Otthon le kell alul alaposan mosakodni, reggeli vizelet elejét a wc-be engedni, a 'közepét' pedig a pohárba. A laborban pedig simán a poharat tesszük az adott műanyag pohárba. Mi elfogadtuk így, a nőknél jobb is így. Ha arrafelé ez nem szokás, akkor a fülkében is át lehet önteni.

2017. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy működik ilyenkor, hogy a vérvételkor adnak egy steril poharat, aminek van teteje, ráírják a nevedet, azzal vérvétel után elballagsz a mosdóba, aztán pedig a vérvétel helye előtt van kirakva tálca és arra kell letenni.

Nem feltétlenül muszáj reggeli első vizelet. Az is jó, ha ott pisilsz. Ez nem terhességi teszt.:)

Illetve középsugaras vizelet kell.

Ha menzeszed van, akkor érdemes tamponnal pisilni. Vagy a vizeletmintát máskor leadni esetleg. De ha belekerül, akkor az orvosnak, mikor mész vissza az eredménnyel, akkor mondd el, hogy pont menstruáltál, mivel a vizsgálat kimutatja a vért. Csak nyilván nem mindegy, hogy az milyen módon kerül oda.

Én múltkor pont rákszűrés után mentem vérvételre, ahol vizeletet is kellett leadni és picit véreztem a rákszűrés után, így kimutatta a vért a vizeletből, pedig előtte nedves törlőkendővel áttöröltem magam, de úgy is belekerült. Aztán mondtam a háziorvosnak, hogy mi történt, mivel említette a vért a vizeletben, de egyéb más érték rendben volt. Úgyhogy mondta, hogy akkor nincs gond.

2017. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!