Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs érvényes tb-m, akkor...

Ha nincs érvényes tb-m, akkor akár meg is halhatok?

Figyelt kérdés
Orvoshoz kellene mennem, nagy problémám van! De mivel nincsen érvényes tb-m, így nem mehetek el. Jól ki van találva ez is! Szinte nem is voltam orvosnál, csak a szülésem miatt. Elküldtek a munkahelyemről, és most hogy már jó ideje nem találok munkát, nem tudom fizetni sem a tb-t... Mit tudok csinálni? Volt már, vagy van még valaki így itt? :((
2010. máj. 28. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hagynak meghalni.
2010. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha le vagy jelentve a munkaügyin akkor van TB-d is.
2010. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Járadékot már nem kapok, csak regisztrálva vagyok, mert szeretnék tanfolyamra elmenni, ha lesz. Úgy tudom ilyenkor már nem fizetik a tb-t sem. És teljesen kétségbe vagyok esve.
2010. máj. 28. 10:09
 4/8 anonim válasza:
Magad után is lehet fizetni a tb-t. Igaz, el kell érte menni pár helyre és egy csomó papírmunkával is jár de utána fogadnának az orvosok. Nekem 1-2 évvel ezelőtt 4500 Ft- kellett fizetnem havonta csekken amíg nem voltam bejelentve sehova.
2010. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az apehnál kell intézned és magadnak fizetned a tb-det, de ha nincs fizetve, akkor jár alapellátás, nem hagynak meghalni, de lehet, hogy utólag fizetned kell érte
2010. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont az a bajom, hogy egyáltalán nem tudom fizetni, mivel nincs munkám sajnos! Nem kapok semmit sehonnan. Bementem a hivatalba, de nem segítenek ők sem!

A férjem keres, de abból is nagyon nehezen jövünk ki, a számláinkat sem tudjuk fizetni rendesen..

2010. máj. 28. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésben már leírták

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..


Az a lényeg, hogy mindig ellátnak, és ha kiderül, hogy nincs TB-d, akkor az APEH csak a TB-t hajtja be, NEM a kezelés költségét.

2010. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is ebben aa cipőben járok. Sőt, rosszabb. Minden kép és leírás alapján rákos elváltozások vannak a bőrömön, de persze tb nélkül nem mehetek bőrgyógyászatra. Az Anyajegy Ambulancia nevű orvosi cég meg 20 ezerért vizsgálna meg. Még a tbmet se tudom fizetni... ráadásul bealált az apeh (bocs, nav vagy mi), mert anyám fizette nekem anno párszor a tbmet, de már rokkantnyugdíjas, tehát ő se tudja.

Na ilyenkor mit lehet csinálni???

2011. szept. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!