Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TAJ-kártya igénylés?

TAJ-kártya igénylés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. másfél éve sikeresen elveszítettem a TAJ-kártyámat. Azóta elvoltam nélküle, mert vagy sehol nem kérték vagy elég volt a száma. De most lehetséges, hogy lesz új munkahelyem (életem legelsője), oda meg úgy tudom, hogy a kártya is kell. Én Fehérvárhoz tartozom, de elég messze lakom tőle, így nem megoldott, hogy odautazzak. Postai úton próbáltam igényelni, utána olvastam, hogy mit kell elküldeni nekik és kinyomtattam egy taj kártya igénylő lapot, illetve lefénymásoltattam a személyim és a lakcím kártyám mindkét oldalát és elküldtem. Na most tegnap küldtek egy levelet a csekkel együtt és azzal a szöveggel, hogy nem csatoltam a "személyi adatokat, valamint a lakóhelyt igazoló okmány másolatát". Ma próbáltam őket elérni, de a nő, aki felvette, azt mondta, hogy hívjam őket majd hétfőn, mert ma nem dolgoznak, majd köszönés nélkül lecsapta a telefont. Valaki közületek, akibe több kedvesség szorult, tudna nekem segíteni, hogy akkor most milyen okmányok másolatát kéne csatolnom?
2010. máj. 28. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

fénymásoltasd le a személyid és lakcímigazoló kártyát újra mindkét oldalát és írd alá a papírt, a csekket be kell fizetni és visszaküldeni, de magadnak talonban azt is fénymásoltasd le, hogy meglegyen,és küld el nekik újra, de úgy, hogy alá kelljen neki írnia a levelet, amit küldesz, hogy ne tudják azt mondani, hogy nem kapták meg, valamint mond a postán azt, hogy kérsz értesítést arról, hogy átvette!Igaz kicsit drágább, mint egy sima levél, de marad legalább nyoma!Nekem egy hónap alatt postázták.

Én nem tudom, de sokszor idegbetegek ülnek a telefon másik oldalán, pénteken is dolgoznak, csak lehet 12-ig.

remélem sikerül

2010. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megpróbálom mégegyszer, így.
2010. máj. 28. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint a példából is látható (számbemondás) oltári nagy hülyeség ez a sok kártya, mert bőven elég lenne csak a SZÁM: a kártya csak egy papírfecni, amire rá van írva, a lényeg úgyis az adatbázisban van, amivel összehasonlítják.

Szerintem, ha ügyesen játszol ("bocsánat elfelejtettem elhozni, de mondom a számát, meg itt a személyim... igen stimmel is a gép szerint, köszönöm") soha senki észre nem veszi, hogy eltűnt az a fecni.

2010. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!