Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb fizetés de miből?

Tb fizetés de miből?

Figyelt kérdés
Az aki hosszabb ideje munkát keres köteles fizetni a tb-t akkor is ha a munkanélkülisége alatt nem igényel semmilyen ellátást? Azt olvastam h kötelező, de akinek nincs semmilyen bevétele az mégis miből fizesse azt a havi 7100at ? Annak h nem volt fizetve 1-2honapig lesz/lehet valami következménye? Munkaltatoiszerződés megszunese után 45napig meg nem kell fizetni magam után, jól tudom?
2017. okt. 2. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a rossz kategoriaert telefon meghulyult 😂😂
2017. okt. 2. 21:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem szorulsz ellátásra,nincs gond vele,de ha dokihoz kell menned,szólni fognak. Nincs gáz,ha pár hónapig nincs fizetve,de majd visszamenőleg is ki kell fizetni a hiányzó hónapokat.
2017. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm a választ:)

Azzal tisztában vagyok h nem látnak el mert kijelzi a gép nekik h nincs fizetve a tb-m. Az nem teljesen tiszta számomra, h visszamenőleg kifizettetik e és ha igen, mikor.. illetve gondolom akkor a havi 7100at veszik alapul.. nem?

2017. okt. 2. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy nem látnak el, attól függ, miről van szó.


Büntetést kell fizetni, de nem tudom, mennyit, legalábbis amikor pár éve megnéztem, ez volt, gondolom, nem változtattak rajta, mégis miért tették volna? Nyilván motiválni akarnak a fizetésre. 1-2 hónapnál nemtudom, mi van, nyilván ha büntetnek, egyes helyeken akkor sem, nem mindenütt egyformák az alkalmazottak, kis falvakban és pici városokban egészen más tud lenni az ügyintézés. Mondjuk TB ügyben még nem jártam sehol.

2017. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát oldd meg.


Tudod, amúgy is tök feleslegesen fizeted, mert sztk egy szar. :D


Amúgy lehet kérvényezni, hogy 1 évig az állam fizesse, pl. ilyen esetben.

2017. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor nekem nem volt munkám hosszútávon, akkor lementem a NAV-ba, hogy találjunk valami megoldást. Azt mondta az ügyintéző, hogy ha 2.000 forintot tudok csak fizetni, akkor fizessek annyit és előbb-utóbb elfogy a tartozás, meg nem is nő tovább ha lesz munkám. :D ki voltam vele segítve.
2017. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!