Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki számít súlyosan fogyatékos...

Ki számít súlyosan fogyatékos személynek?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy (dióhéjban) az értelmi sérült, a mozgásszervi károsodott, akinek látóképessége teljesen hiányzik, vagy minimális látásképességgel rendelkezik és a teljes halláskárosult.

A gond az, hogy az ápolási díj megállapításához szükséges igazolást a háziorvosom nem akarja e szerint kitölteni, mert szerinte a súlyos fogyatékosság megállapításához a fenti állapotokból KETTŐNEK kell fennállnia.

Természetesen én is tévedhetek, de nem akarom elhinni, hogy a bal oldalára lebénult, önmagát ellátni teljesen képtelen, ezért egyértelműen ápolásra szoruló édesanyám ne esne ebbe a kategóriába.



2017. okt. 4. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen tapló az orvos ,akkor egy kórházi vagy egy szakorvos írjon javaslatot neki. Ilyen nincs,hogy nem állítja ki a papírt. Pl neurológiai szakorvos, pontosan nem tudom ,de ha sikerül ott már kénytelen lesz kiállítani .
2017. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szakorvosi javaslat kell, megvizsgálják, hogy mi az oka, hogy önmagát nem képes ellátni. Ha ez megvan akkor adhatja ki a HO a papírt (nálunk így volt).
2017. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel sokat volt kórházban, szakorvosi javaslat hegyek állnak rendelkezésre. Ez egy 7 éves történet, csak eddig meg tudtam oldani a felügyeletét, amíg dolgoztam. Most már nem lehet hosszabb időre magára hagyni (max. 2-3 óra?), mert nem tud egyedül felülni sem.
2017. okt. 6. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Mármint a szakorvosi javaslatban ez a mondat így szerepel, "önellátásra képtelen"? ld. hivatkozott jogszabály.
2017. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jogos a felvetésed. Ilyen irányú szakvélemény nem készült róla. Egyelőre a hivatal elfogadta a háziorvos szakvéleményét. Már beszéltem a neurológiával. Ha szükséges megvizsgálják ők is és véleményt mondanak.
2017. okt. 6. 13:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (nagymama) amikor ezt a bűvős mondatot ráírta a szakorvos utána a HO is kiadta a papírt és az összes "hatóság" beindult.
2017. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!