Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen kocsik vannak az OSZ-...

Milyen kocsik vannak az OSZ- nál és kik dolgoznak rajta illetve mi a feladatuk?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy van eset kocsi

2017. okt. 12. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

google a barátod


[link]

2017. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozók:

- mentőgépkocsi-vezető; (PÁV I-es vizsga szükséges, sofőr tapasztalat, stb.)


- mentőápoló/mentőszakápoló; (OKJ-s tanfolyam elvégzése szükséges, szakápolói bizonyítványhoz egyéb vizsgák)


- mentőtiszt; (egészségügyi főiskola (Semmelweis Egyetem, Debreceni Egyetem, Pécsi Tudományegyetem))


- mentőorvos/szakorvos; (orvosi egyetem elvégzése, szakorvossá váláshoz szükséges oxyológiai/aneszteziológiai szakvizsga)


Kocsik:

- mentőgépkocsi; (két fős személyzet: mentőápoló, gépkocsivezető; apróbb/könnyebb esetekhez vonulnak)


- kiemelt mentőgépkocsi/orvos nélküli egység; (két fős szem.: mentőszakápoló, gépkocsivezető; általában akkor küldik, ha a nagyobb kompetenciájú kocsik kint vannak)


- esetkocsi; (három f. sz.: mentőtiszt, mentőápoló/szakápoló, gépkocsivezető; már súlyosabb esetekhez is küldik (reanimáció, stroke, szülés stb), sok városban ez a legmagasabb egység)


- rohamkocsi/ROKO; (három f. sz.: mentőorvos/szakorvos, mentőszakápoló, gépkocsivezető -általában ápolói vizsgával rendelkező; a legsúlyosabb esetekhez küldik, többnyire nagyvárosokban látnak el feladatot)


- mentőhelikopter; (három f. sz.: szakorvos, paramedikus -tiszt/szakápoló, pilóta; nehezen megközelíthető/nagyon súlyos esetek)


- mentőmotor; (orvos vagy tiszt vonul rajta, gyorsabb kárhelyre érkezés, autópályán vagy nagyvárosban lát el szolgálatot)


Ezenkívül találhatóak még Magyarországon különböző speciális mentésre alkalmas járművek: Rupert-mentőhajó (Balatonon szolgál, VMSZ), mentőrobogók (ápolók vonulnak rajta, pl Budapest), MICU/Medical Intensive Care Unit, TBE/tömeges baleseti egység (tömegkatasztrófák kárhelyeinek felszámolása), MOK/mentőorvosi-kocsi (orvos vagy tiszt vonul rajta egy gkv-vel)


Nagyjából ennyi, írj ha bármi kérdéses van!


Egy tiszt

2017. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!