Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mentőtiszt képzés, tapasztalat...

Mentőtiszt képzés, tapasztalatok? Nehéz a képzés? Megéri elvégezni? Esetleg akik dolgoznak benne, mesélnének kicsit a munkájukról? ( fizetés, megbecsülés, sikerélmények)

Figyelt kérdés

2017. máj. 17. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ismerek olyan évfolyamot, ahol csak ketten végeztek, szerintem a nehézséggel így eleget mondtam. a többiről nem tudok nyilatkozni
2017. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz. Megbecsülés zéró. Munka nehéz és stresszes. Egyéb kérdés? Ó és olyan kevés a fizu, hogy gyakorlatilag már társadalmi munka.
2017. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ha nem vagyok túl indriszkét, egy nettó összeget tudnál mondani?
2017. máj. 17. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

-nehéznek nehéz.. mondhatni nagyon

DE megéri! Ha erre érzel vágyat és hivatást, akkor megéri... ha nem, akkor idő- és pénzpazarlás csak.

-Fizetésről beszélni nem tudok, mert én Erdélyben dolgozok. Annyit tudok mondani, mert ez általánosságban igaz, hogy nem egy túlfizetett szakterület sehol! Viszont amit mi teszünk, azt pénzben lemérni nem lehet... :) Ezt szeretni kell!


Megbecsülés - a részeg és drogos sosem fog megbecsülni! Sem a beteg hozzátartozója, legtöbbször, mert szerinte túl későn jöttetek ki. De amúgy igen... általánosan mint "mentő" meg vagy becsülve. Ez az a szakma, ahol név nélkül dolgozunk. Csendben tesszük a dolgunkat.


Sikertelen élmény lehet egy sikertelen újraélesztés (sok van belőle.. de néhány nagyon megviselhet), brutális baleset, öngyilkosság s ilyenek. Valamint a munkahelyi stressz (nehéz a műszak, nem egyezel a kollégával, megint hiányzik X gyógyszer, az a részeg már megint összehányta a mentőt)


Viszont a sikerélményekért dolgozunk!!! Gondolhatsz itt arra, hogy mondjuk 55 perc után sikeresen élesztesz újra, időben felfedezel egy súlyos állapotot és tudsz rajta segíteni; ide számít az is, hogy egy súlyos állapotú beteget életben adsz át... de az is, ha megmosolyogtatod a beteget, szebbé teszed a napját (már amennyire lehet szép neki betegen)... vagy egy kisgyereknek meghozod a kedvét a mentőzéshez :)


Szóval... ha szereted csináld! Ha nem szereted, akkor meg se próbáld

2017. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Figyelj haver! Igen nehéz a képzés! Ezt a szakot csak akkor válaszd, ha el tudod viselni, hogy tőled sokkal, de sokkal butább emberek fognak majd gyakorlatokon ugráltatni! (Menjél ágyazni, toljad a beteget, vidd el a laborba) stb. A kórházi gyakorlatok jelentős része sz*rt sem ér! Az ápolónőcskék nagyképűek, tisztelet a kivételnek és ezt bátran le is írom és szembe is állok bárki véleményével! Pedig hát bizonyos orvosi kompetenciákkal rendelkező szakember leszel.


A kórházi gyakorlatok során majd tapasztalni fogod, hogy sz*rba se néznek, és ha kimered majd nyitni a szád, hogy nem azért vagy gyakorlaton, hogy betegeket tologass, ágyazz, furikázz ide-oda, akkor még te leszel a nagyképű! Majd kívánom az ilyen r*had*koknak, hogy ha rosszul lesz majd valakije akkor küldjenek ki hozzá egy analfabéta mentőst! (csak ilyen nem igen van) És jusson eszébe, hogy mindenki felelőssége, közös érdeke kellene, hogy legyen hogy jó mentősöket képezzenek!! Főleg egy Oktató Kórházaknak!Ezt a szakot így nem lehetne tovább engedélyezni! Ráadásul önállóan nem szekundálhatsz! A képzés nem a szak követelményeihez méltó! Sok sikert!

2017. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd csinálni és motivált vagy, hajrá! én ismerek mentőst, normális háza van, nem csóró de nem is gazdag. Nem tudom mennyit keres de biztos nem annyira vészes.
2017. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Brutal, felelősségteljes szakma, megbecsülés nélkül

Megéri? Nem. Pláne a jelenlegi időben nem, amikor többezer tesztet kell csináltatni, közben porig aláznak, gyakorlatilag sikerélményed nincsen. Én is leléptem 4 év szolgálat után. Idén lett elegem a rendszerből.


Üdv, egy volt mentőtiszt.

2020. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!